Klikněte a napište nám e-mail!

Kvita a Běhal vystavují NARKI v edici Hunting Season

Roman Kvita a Dominik Běhal s jejich kolekcí nábytku Narki Hunting Season

Talentovaný designér Roman Kvita a nadaný malíř Dominik Běhal otevřeli v galerii Kvalitář výstavu své nové kolekce nábytku NARKI v edici Hunting Season. Mladí tvůrci opět propojili svět funkčního designu 21. století s uměním v podobě precizně zpracovaných loveckých výjevů.

“Kolekce Hunting Season odkazuje k lovu, tolik oblíbenému mezi šlechtou v období rokoka a klasicismu. Výrazná dekorace nábytku tehdy neměla čistě estetickou funkci, ale vypovídala mnohé i o vkusu a zálibách svého uživatele. NARKI tento princip aktualizuje propojením sugestivních malířských výjevů a praktického moderního nábytku čistých tvarů. Kolekce je vyrobena z výběrového masivního jasanu, který je specifický díky své výrazné kontrastní kresbě jádrového dřeva. Podnože designéři vytvořili z kartáčované nerezové oceli. Pro olejovou malbu pak zvolili tradiční podklady jako je klihová impregnace a křídový šeps,” uvádí k tvorbě autorů zástupci galerie Kvalitář.

Roman Kvita a Dominik Běhal s jejich kolekcí nábytku Narki Hunting Season kvita-behal-narki-hunting-season-2.jpg Roman Kvita a Dominik Běhal s jejich kolekcí nábytku Narki Hunting Season Roman Kvita a Dominik Běhal s jejich první kolekcí nábytku Narki

„Nic podobného u nás ani v zahraničí momentálně nevzniká. Tendence se nesou stále na vlně minimalismu a různých post- funkcionalistických a puristických idejí. Snažíme se být nezávislí a dělat věci po svém,“ říkají ke svému originálnímu nápadu autoři Roman Kvita a Dominika Běhaů, kteří první kolekci těchto spíše sběratelských kousků představili na designérské přehlídce Prague Design Week 2015. Výstava v galerii Kvalitář potrvá do 25. března 2016.

Čtěte další články na téma nábytek, umění a Narki

Foto a zdroj: Kvalitář a Narki

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5952
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588