Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vrtiška a Žák navrhli restauraci Šalanda jako sklep

Interiér restaurace Šalanda v Mladé Boleslavi od dua Vrtiška a Žák

Designérská dvojice Vrtiška a Žák navrhla již třetí pobočku restaurace Šalanda. Tentokrát byla otevřena v Mladé Boleslavi. Interiéru s velkou umělou klenbou, připomínající sklepní prostory, dominuje použití dřeva, kontrastních tmavých ploch a výrazných červených židlí. Příjemným oživením jsou kresby Michala Bačáka přibližující výrobu piva.

“Samotný vývoj koncepce, modifikací vybavení, nábytkových sestav a detailů v interiéru v rámci co nejjednodušší možné opakovatelnosti nám zabralo nejvíce času,“ říká jeden z autorů Vladimír Žák, který spolu s Romanem Vrtiškou již navrhli obdobné restaurace na Hlavním nádraží v Praze a v pražské části Řepy.

Interiér restaurace Šalanda v Mladé Boleslavi od dua Vrtiška a Žák Interiér restaurace Šalanda v Mladé Boleslavi od dua Vrtiška a Žák Interiér restaurace Šalanda v Mladé Boleslavi od dua Vrtiška a Žák Interiér restaurace Šalanda v Mladé Boleslavi od dua Vrtiška a Žák

“Chtěli jsme přenést tradici a historizující formu i do prostor, jako jsou moderní komplexy, či nákupní centra, ve kterých může být provozovna také otevřena. Chtěli jsme tímto prvkem nepřímo odkázat na bohatou historii královského pivovaru, přitom zachovat soudobý charakter pivnice,“ dodává druhý z autorského dua Roman Vrtiška.

Čtěte další články na téma restaurace

Foto a zdroj: Vrtiška a Žák

Článek ze dne: 27.1.2016
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588