Děkujeme za přízeň nám i designu!

TON ukázal nové židle Moon i stoly Trapez a Hexagon

Křeslo a židle Moon a stůl Delta

Český výrobce nábytku TON představil na uplynulém veletrhu IMM Cologne v Kolíně nad Rýnem hned tři novinky. Designér Michal Riabič pro značku navrhl polstrovanou židli Moon, která je vyráběna i s područkami. Velký stůl Trapez pro TON navrhlo německé studio Designschneider a malé stolky Hexagon španělské studio Yonoh.

“Měsíc je o dvou stranách. Má stranu, kterou vidíme a stranu, kterou nevidíme. Pro mě je Moon židle, kterou vnímáme hlavně zezadu, když je zasunutá u stolu. Chtěl jsem, aby byl design jednoduchý, nebyla tak nápadná, ale fungovala i v prostoru, kde jich bude třeba čtyřicet,” říká k první novince designér Michal Riabič.

Stůl Hexagon a židle Tram Stůl Trapez a křesla One Židle Moon a stůl Hexagon Stůl Trapez

„Inspirace pro návrh novinky vychází z jejího názvu. Zahrnuje jak jasně stanovený geometrický tvar, tak i vysutou hrazdu, která asociuje dokonalou souhru a nulovou gravitaci,“ říká ke druhé novince, stolu Trapez, německý designér Michael Schneider ze svého studia Designschneider. Stůl jménem Hexagon navrhli Yonoh a Clara del Portillo k němu říká: „Inspirovali jsme se industriálními prvky z osmdesátých let, které náš návrh posunuje k současnému pojetí designu.”

Čtěte další články na téma TON a nábytek

Produkty značky TON zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: TON

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588