Klikněte a napište nám e-mail!

Luxiom je české modulární svítidlo s tvarem hvězd

Tomáš Hovorka a jeho svítidlo Luxiom

Produktový designér Tomáš Hovorka navrhl ještě jako student modulární svítidlo, které nyní dovedl do komerční výroby. Luxiom přichází s první kolekcí Stars inspirovanou vesmírem a proto dvanáct předem navržených sestav dostalo jména souhvězdí. Do 4. března se o historii projektu můžete dozvědět více na výstavě v Praze.

“Luxiom stojí na principech, které umožňují upravovat produkt kdykoliv a kýmkoliv. Pomocí speciálně vyvinuté silikonové spojky je možné skládat segmenty svítidla do různých jednoduchých geometrických těles. Každé svítidlo Luxiom v sobě ukrývá mnoho dalších, stačí rozebrat a začít znovu. Je možné po čase udělat například z jednoho svítidla dvě - jedno pověsit ke stropu a druhé použít na zem. Tím se z tohoto principu stává otevřená kombinační hra,” uvádí ke svítidlu jeho autor.

Tomáš Hovorka a jeho svítidlo Luxiom Tomáš Hovorka a jeho svítidlo Luxiom Tomáš Hovorka a jeho svítidlo Luxiom Tomáš Hovorka a jeho svítidlo Luxiom

“Výstava návštěvníkům představí dvě tváře projektu Luxiom. První je samotný produkt – vesmírem inspirovaná kolekce svítidel nabízí kousky navržené od designérů, i možnost vytvořit si světlo na míru dle fantazie každého z nás. Z workshopů, které budou pořádány v rámci doprovodného programu, si tak návštěvníci budou moci odnést hvězdu svých snů. Variabilní svítidla Luxiom, která jsou teprve na počátku své profesionální dráhy, mají za sebou již pětiletou historii, během které procházeli náročným vývojem. Druhá část výstavy se zaměří na to, jak v praxi vypadá proces dovádění studentského projektu do profesionální realizace,” dodává pražská galerie Czechdesign.

Čtěte další články na téma svítidlo a světlo

Foto a zdroj: Luxiom

Článek ze dne: 1.2.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588