Děkujeme za přízeň nám i designu!

Rony Plesl navrhl pro Preciosu lustr Merkur a Venuše

Rony Plesl pro Preciosa Lighting: Venuše

Renomovaný designér a výtvarník Rony Plesl navrhl pro českou značkou Preciosa Lighting  dvojici lustrů Merkur a Venuše, které navazují na historickou tradici značky. Autor zachoval základní siluety lustrů, ale díky použití nových konstrukčních prvků jim dal zcela nový nádech, který propojuje historii se současností.

“Tvar lustru Merkur je inspirován postavou muže, je pevný, razantní a sebevědomý s variabilní konstrukcí, díky které může tvořit jak horizontální, tak vertikální siluetu. Oproti tomu kontrastní Venuše je inspirovaná postavou ženy, dekorovaná jemnou květinovou symbolikou z opálového skla. Oba designy v zásadě nesledují trendy, ale vytvářejí dlouhodobou, originální a řemeslně nenapodobitelnou tvář značky Preciosa Lighting,” uvádí zástupci značky.

Rony Plesl pro Preciosa Lighting: Venuše Rony Plesl pro Preciosa Lighting: Merkur Rony Plesl pro Preciosa Lighting: Merkur Rony Plesl pro Preciosa Lighting na veletrhu Euroluce

Závěsné svítidlo Venuše váží 120 kilogramů a je vyrobeno z foukaného křišťálového skla a opálu. O deset kilo lehčí Merkur je vyroben z lakované oceli. Svítidla byla poprvé představena na veletrhu Euroluce v Milánu. Za expozici dostala značka ve spolupráci se studiem Vasku & Klug cenu za Red Dot Award v kategorii Communication Design.

Čtěte další články na téma Preciosa a Rony Plesl

Foto a zdroj: Preciosa Lighting

Článek ze dne: 8.2.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588