Děkujeme za přízeň nám i designu!

Půdní byt v Praze otevřel svou střechu a získal terasu

Byt v Praze 6 se střešním prosklením Solara Perspektiv

Jedna z netradičních půdních vestaveb byla nedávno realizována v Praze 6. Běžný šestipatrový bytový dům má na střeše s klasickou sedlovou střechou luxusní apartmán, který využil kompletního prosklení části střechy posuvným systémem od značky Solara. Kromě maximálního osvětlení interiéru mohou majitelé vstupovat i na vyvýšenou venkovní terasu.

„Dnes jsme okna poprvé otevřeli, a je to super. Dosud jsme jen tušili, jaké to bude, a je to fantastické! Jsme rádi, že jsme byli součástí tohoto výjimečného projektu,“ říká majitel bytu, který je zároveň architekt, jenž si byt jako kabriolet sám navrhl.

Byt v Praze 6 se střešním prosklením Solara Perspektiv Posuvné střešní prosklení Solara Perspektiv je vlastně maximalistické střešní okno Luxusní prosklení na míru dodá podkrovnímu bytu zcela nový rozměr Střecha jako kabriolet s posuvným střešním prosklením Solara Perspektiv

Moderně otevřený interiér dvoupodlažního bytu zcela proměnil výběr oken ve společné zóně. Místo klasických se majitel rozhodl pro luxusní střešní prosklení české značky Solara, která takovéto systémy často realizuje pro byty či komerční objekty v Berlíně, Vídni nebo Mnichově. Okna v podstatě odkrývají velkou část střechy nad kuchyňským koutem a obývacím pokojem.

Luxusní prosklení na míru dodá podkrovnímu bytu zcela nový rozměr Střešní prosklení je osazeno izolačním trojsklem a doplněno systémem zastínění Velká okenní křídla se dají odsunout do stran nad pevně prosklené části a z bytu vytvořit venkovní posezení Odsunuté prosklení Solara Perspektiv umožňuje pohodlný výstup na střešní terasu

Na dvou vybraných místech jsou okna posuvná do stran, což umožňuje kromě snadného větrání i po schodech umístěných v obývacím pokoji vstoupit na venkovní terasu, která se vine podél celého pásu oken. Odsud se nabízí výhled do překvapivě klidného vnitrobloku i do dálky na celou Prahu.

Rámy střešního prosklení jsou z masivního borovicového dřeva s povrchovou úpravou v šedé barvě dle přání zákazníka Střešní prosklení Solara jsou vždy plánována individuálně dle dispozic stavby a přání investora či architekta Střešní prosklení Solara jsou vždy plánována individuálně dle dispozic stavby a přání investora či architekta Střešní terasy podstatně rozšiřují užitnou plochu podkrovních bytů

Česká rodinná firma vyrábí takováto střešní okna a prosklení na míru. Rámy a křídla jsou vyráběny z borovicového masivního dřeva. K oplechování se pak používá hliníkový plech a nerezové prvky. Posuvný systém je celý nerezový a pro dobrou izolaci se používají speciální trojskla. Systému nechybí ani chytré zastínění, díky kterému si mohou majitelé zvolit, která okna budou zakrytá.

Foto a zdroj: Solara a Posuvné prosklení Solara Perspektiv

Článek ze dne: 3.3.2016
Téma: , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588