Děkujeme za přízeň nám i designu!

Urquiola spojila v hotelu Giulia moderní i retro design

Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia

V Miláně přímo na Piazza del Duomo, centrálním náměstí se slavnou milánskou katedrálou, vznikl hotel Giulia. Patricia Urquiola v jeho interiérech skloubila moderní a výrazný design, klasický vzhled i prvky charakteristické pro tradiční milánskou architekturu.

Španělská designérka žijící v italském Milánu Patricia Urquiola stojí za eklektickým vzhledem nového milánského hotelu Giulia z řetězce Room Mate Hotels. Pestrobarevný interiér hotelu s osmdesáti pěti místnostmi je vybaven netradičním nábytkem značky Cassina, dekorován nejedním výrazným vzorem a vytváří silný vizuální dojem kombinací moderních prvků a nádechu vintage.

Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia

Autorka do svého návrhu vložila i mnohé odkazy na tradice milánského designu a architektury; v lobby hotelu použila růžový mramor stejný, jako najdeme v katedrále Duomo; prvek pravidelného mřížkového vzoru se proplétá celým interiérem - u stropů, na tapetách, potazích či na kobercích; a uměleckou dekoraci tvoří díla místních autorů.

Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia Patricia Urquiola a její Room Mate Hotel Giulia

Za pozornost stojí také vybavení hotelu, kde je použit převážně designový, na míru připravený nábytek značky Cassina, jejíž uměleckou ředitelkou je právě designérka Urquiola. Výrazné moderní kousky kontrastují se zasazením hotelu v historické budově z devatenáctého století i s použitím tradiční milánské terakotové cihly ve vstupní části hotelu.

Čtěte další články na téma bydlení, hotel a Patricia Urquiola

Foto a zdroj: Patricia Urquiola

Článek ze dne: 27.9.2016
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Nora Behová studuje architekturu v Londýně. Anglii miluje, architekturu taky, hlavně urbanismus. Vedle toho ale ráda věnuje svou pozornost i výtvarnému umění, designu, fotografii, literatuře či baletu, prostě čemukoli kreativnímu, co jí dokáže zaujmout.
Všechny články od Nora Behová | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588