Děkujeme za přízeň nám i designu!

Český designér navrhl stůl s integrovanými mísami

Lukáš Taneček a design stolu Pātangue

Český designér Lukáš Taneček navrhl pod značkou Résine zajímavě řešený stůl Pátangue z umělého kamene Mramorit. Elegantně tvarovaná deska v sobě ukrývá dvě malé prohlubně, které slouží jako mísa na ovoce či zeleninu. Čtveřice nohou z mramoru či ze dřeva pak opticky stůl vyvažují.

“Prvním zajímavým počinem v oblasti nábytku je stůl Pátangue. Technologie umělého kamene a její možnosti přivedly na svět nápad vytvořit stůl, který v sobě bude obsahovat mísu na ovoce nebo zeleninu a stane se tak unikátním. Síla materiálu je stažena pod desku a stůl působí, jakoby měla deska výšku jen pár milimetrů,” uvádí k novince designér Lukáš Taneček.

Lukáš Taneček a design stolu Pātangue Lukáš Taneček a design stolu Pātangue Lukáš Taneček a design stolu Pātangue Lukáš Taneček a design stolu Pātangue

“Na čtyřech místech ústí kámen k bodům, kde přechází v nohy stolu. Ty na kamenné tvary přesně navazují dřevem. Stůl působí jako jeden organický celek, který ale tvoří dva rozdílné materiály – kámen a dřevo. Kámen i nohy lze probarvovat a vytvářet tak zajímavé odstínové dialogy,” dodává autor, který má na kontě i několik zajímavých návrhů dopravní prostředky.

Čtěte další články na téma interiér a stůl

Foto a zdroj: Lukáš Taneček

Článek ze dne: 27.9.2016
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588