Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vrtiška a Žák navrhli dětskou skládací kolíbku TUTU

Dětská kolíbka TUTU od dvojice Vrtiška a Žák

Designérská dvojice Roman Vrtiška a Vladimír Žák navrhla novou dětskou skládací kolíbku jménem TUTU. Inspirací se stala Vrtiškova dcera Gréta, které je postýlka věnována. O výrobu se postarala známá česká značka Devoto. Vyráběna je ve světle růžové a světle modré barvě, součástí balení je přepravní obal

“Kolíbka je navržena ve spolupráci s českým výrobcem dětského nábytku, firmou Devoto. Jedná se o první ‘vlaštovku’ vzešlou ze spolupráce designérů Vrtišky a Žáka a jmenované firmy. V příštím roce tento tým představí celou kolekci produktů se stejným názvem, věnovanou dětem a nejmenší generaci,” uvádí designéři.

Dětská kolíbka TUTU od dvojice Vrtiška a Žák Dětská kolíbka TUTU od dvojice Vrtiška a Žák Dětská kolíbka TUTU od dvojice Vrtiška a Žák Dětská kolíbka TUTU od dvojice Vrtiška a Žák

“Kolíbka samotná je navržena jako skládací systém, s absencí jakýchkoli spojů. Toto řešení tak umožňuje snadnou montáž i demontáž a přepravu kolíbky a to vždy ve zcela plochém balení. Kolíbka je totiž tvořena z pěti plochých dílů, které v sobě drží pouze díky speciálním zámkům a drážkám. To umožňuje kolíbku, pokud ji budete potřebovat na cestách, jednoduše a rychle rozebrat i složit a to pouze v jedné osobě,” dodávají.

Čtěte další články na téma děti a nábytek

Foto: Kristina Hrabětová
Zdroj: Vrtiška a Žák

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588