Děkujeme za přízeň nám i designu!

Saerom Yoon navrhl stolky s křišťálovým efektem

Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series

Jihokorejský umělec a designér Saerom Yoon navrhl novou kolekci stolků Crystal Series, která přestože je vyrobena z průhledné akrylové pryskyřice, působí jako by byla z křišťálu. Již druhé pokračování kolekce si tentokrát hraje s jemnějšími barvami a strukturami.

“Chtěl jsem vytvořit tvar čistě podle barvy, něco jako je malování akvarelem ve vzduchu. Vybrala jsem si k tomu transparentní akryl, který umožňuje cítit z finálního objektu maximální množství barvy bez hmotného základu,” říká k prvotní vizi designér Saerom Yoon.

Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series

První kolekci stolků ze série Crystal Series v ostře řezaných tvarech představil v polovině letošního roku a oproti jeho dřívější tvorbě ze dřeva šlo jako o objekty z budoucnosti. Silné akrylátové pláty s jemným zbarvením skládal do minimalistických tvarů, které tu a tam vytvářeli tvar písmene z abecedy. Zajímavostí na stolcích jsou právě postupné barevné přechody.

Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series Saerom Yoon a kolekce stolků Crystal Series

Při nalévání první kolekce Yoon náhodně objevil zajímavé struktury, které při výrobě vznikají. Ty jej inspirovaly k navržení druhé kolekce. Jedná se tentokrát o masivní opět transparentní bloky s jemnějším probarvením. Dekorovány jsou zvlněnou až mrazivou strukturou, která je krom barvy jediným dekorem. Cena až sošných stolků je zatím neznámá.

Čtěte další články na téma stůl

Foto a zdroj: Saerom Yoon

Článek ze dne: 5.1.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588