Děkujeme za přízeň nám i designu!

OOOOX navrhli interiér Barbershopu Tony Adam’s

Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX

V Praze rostou specializovaná pánská holičství, takzvané Barbershopy, jako houby po dešti. I když všechny cílí na stejný typ zákazníků a snaží se odlišit, jejich interiéry bývají hodně podobné. Jedním z těch výraznějších je Tony Adam’s Barbershop u Náměstí Jiřího z Poděbrad, jehož interiér navrhlo studio OOOOX.

“Cílem bylo vytvořit pánský interiér, a to jak barevností, tak materiály. Ve stávajícím prostoru již byly provedeny statické úpravy a mohutné ocelové překlady byly tím pravým prvkem pro ideální pánský industriál. Poloha těchto nosných prvků vymezila celou dispozici prostoru. Ocelové prvky byly doplněny nábytkem v přírodním dubu, škrábanou omítkou a retro dlažbou,” uvádí architekti Radka Valová a Martin Moravec, kteří interiér navrhli.

Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX

“Vymezený prostor umožnil rozdělení jednotlivých funkcí bez výrazných stavebních zásahů. Zázemí je umístěno za barem, z prostoru pro hosty je přístupná toaleta. Vstupní část s barem, na který navazuje hlavní část s křesly, dále pak oddělující koridor s policemi s produkty a z něj přístupná toaleta. Posledním prostorem je opět část s holícími křesly a mycími pulty,” doplňují k dispozici holičství, které má užitnou plochu 133 metrů čtverečních.

Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX Tony Adam’s Barbershop v Praze od studia OOOOX

Návštěvníka upoutá při vstupu nejvíce právě velký bar, který je vyroben z masivních dřevěných trámů s nepravidelně zakončenými hranami. Další zajímavostí jsou holící pulty, které jsou vyrobené z poctivých ocelových traverz. Každé místo je pak doplněno o holičské sicilské ručně vyráběné polohovací křeslo v červené kůži. Interiér je pak doplněn expozicí kosmetických produktů.

Čtěte další články na téma interiér

Foto: BoysPlayNice
Zdroj: OOOOX

Článek ze dne: 14.3.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588