Děkujeme za přízeň nám i designu!

V Paříži vyrostla dřevěná vesnice jako hotel Koti

Dočasný hotel Koti v Paříži

Ve Finském kulturním institutu v centru Paříže vznikl dočasný hotel s názvem Koti. Navrhla jej designérka Linda Bergroth a dostal podobu malé vesnice. Určen je pro jednodenní přespání a celý je navržen ve finském stylu. Pokoje mají tvar malých domečků.

Koti znamená ve finštině Domov a přesně tak si zde návštěvníci mají připadat. Designérka navrhla dočasný hotel jako malou vesničku z lehkých letních domků. Celý interiér je ze dřeva od podlahy přes nábytek až po samotné pokoje.

Dočasný hotel Koti v Paříži Dočasný hotel Koti v Paříži Dočasný hotel Koti v Paříži Dočasný hotel Koti v Paříži

V prostorách běžně používaných jako kavárna je celkově nabízeno šest domků, kde každý ubytuje až dva hosty v poschoďových postelích. Díky konceptu přespání na jednu noc jsou domky malé a směrují hosty spíše do centrálního prostoru a k setkávání s dalšími hosty či návštěvami.

Dočasný hotel Koti v Paříži Dočasný hotel Koti v Paříži Dočasný hotel Koti v Paříži Dočasný hotel Koti v Paříži

Celý projekt je součástí programu výročí 100 let od nezávislosti Finska. Podporován je finským ministerstvem školství, kultury a propagačním centrem Finska. Heslem celého projektu je: “Přespěte ve Finsku, probuďte se v Paříži.” Pokoje se rezervují přes platformu Airbnb a jedna noc vyjde od do 5 000 českých korun.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Koti Sleepover

Článek ze dne: 20.4.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588