Děkujeme za přízeň nám i designu!

Česká značka Lasvit uvedla svítidla od Zahy Hadid

Zaha Hadid a svítidlo Duna pro českou sklárnu Lasvit

Česká sklárna Lasvit, která se zaměřuje na výrobu svítidel a světelných instalací, představila na veletrhu Euroluce na uplynulém Milano Design Week pět nových kolekcí svítidel. Hned dvě pro ni navrhla architektka a designérka Zaha Hadid, po jednom pak architekt Kengo Kuma, studio Yabu Pushelberg a dvojice  Ed Ng a Terence Ngan.

Mezi novými unikátně zpracovanými a ručně foukanými svítidly měly dle očekávání největší dvě kolekce svítidel od dnes již zesnulé architektky a designérky Zahy Hadid a jejího studia Zaha Hadid Design. První svítidlo Duna je inspirováno organickými formami a abstraktní logikou písečných dun. Druhé svítidlo Eve je složeno z 15 skleněných kusů a kombinuje v sobě parametrický design s tradičními sklářskými technikami.

Zaha Hadid a svítidlo Eve pro českou sklárnu Lasvit Kengo Kuma a svítdlo Yakisugi pro českou sklárnu Lasvit Yabu Pushelberg a svítidlo Cipher pro Lasvit Ed Ng a Terence Ngan se svítidlem Flux pro Lasvit

Yakisugi je název nové kolekce svítidel od architekta Kengo Kuma, které je inspirováno starodávnou japonskou technikou pro zachování stavebního dřeva jeho rozkladem. Designérská dvojice stojící za studiem Yabu Pushelberg navrhla pro Lasvit kolekci svítidel Cipher, která je složena ze skleněných komponent do vertikálního či diagonálního formátu. Poslední novinkou je kolekce Flux, kterou navrhla dvojice Ed Ng a Terence Ngan. Inspirovali se u hladiny oceánů a odrazu slunečního svitu.

Svítidla značky Lasvit zakoupíte na DesignBuy.cz a nebo osobně v Design Showroom

Foto a zdroj: Lasvit

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5995
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588