Děkujeme za přízeň nám i designu!

BOMMA představila svítidla Disc od Olgoj Chorchoj

Olgoj Chorchoj a svítidlo Disc pro značku BOMMA

Česká sklárna BOMMA uvedla na uplynulém veletrhu Euroluce v Miláně novou kolekci svítidel Disc, kterou pro ně navrhlo pražské studio Olgoj Chorchoj. Velké závěsné svítidlo z křišťálového skla zaujme svým minimalistickým tvarem, perfektním technickým zpracováním i dvěma verzemi, kde jedna se chlubí polovičním pokovem.

“Nová kolekce svítidel Disc navazuje svým výjimečně velkým objemem foukaného křišťálu na úspěšnou kolekci Tim. Oproti té je ale tvar svítidel Disc definován formou. Minimalistický design, prvotřídní materiály a promyšlené detaily navozují pocit minimalistické čistoty základních, důvěrně známých tvarů. Zároveň však Disc vyvolává představu něčeho tajemného a jedinečného. Kombinací křišťálu a kovu odkazují svítidla Disc až k záhadným vesmírným objektům,” uvádí k novince BOMMA.

Olgoj Chorchoj a svítidlo Disc pro značku BOMMA Olgoj Chorchoj a svítidlo Disc pro značku BOMMA Olgoj Chorchoj a svítidlo Disc pro značku BOMMA Olgoj Chorchoj a svítidlo Disc pro značku BOMMA

Svítidlo má v průměru úctyhodných 55 centimetrů a váží devět kilogramů. Vyrobeno je z ručně foukaného křišťálového skla. Aktuálně se budou vyrábět první dva modely, kde jedno bude zcela čiré, druhé pak bude mít stříbrný pokov od poloviny svítidla nahoru. BOMMA již dříve uvedla svítidla Soap, která se chlubí částečně transparentním pokovem ve třech barvách modrá, stříbrná a zlatá.

Svítidla značky BOMMA zakoupíte na DesignBuy.cz a osobně si prohlédnete v Design Showroom v Praze.

Foto a zdroj: BOMMA

Článek ze dne: 4.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588