Klikněte a napište nám e-mail!

Lumber je skládací nábytek z kartonu imitující dřevo

Kolekce kartonového nábytku Lumber od studia PESI

Jihokorejské designérské studio PESI bylo vybráno mezi 21 nejlepších v soutěži Ein&Zwanzig německé organizace Rat für Formgebung, která hledá nové talenty v interiérovém designu. Oceněna byla jejich kolekce kartonového nábytku Lumber, kterou si každý složí sám podle návodu.

Lumber je kolekce kartonového nábytku, která zahrnuje lavice, lavičky, stolečky i stoličky pro krátkodobé použití. Produkty jsou odlišné od ostatních hned z několika hledisek. Skládají si je budoucí majitelé sami dle přiloženého návodu a sami se mohou rozhodnout, jak bude jejich produkt nakonec vypadat včetně barevného složení jako finální úpravy.

Kolekce kartonového nábytku Lumber od studia PESI Kolekce kartonového nábytku Lumber od studia PESI Kolekce kartonového nábytku Lumber od studia PESI Kolekce kartonového nábytku Lumber od studia PESI

Od ostatního kartonového nábytku je na první pohled k nerozeznání neboť imituje klasické venkovní posezení ze dřeva. Dalším plusem je ekologický rozměr. Využit je pouze karton vyrobený z recyklovatelného materiálu, jako spojnice jsou použity plastové díly. Pokud kusy nábytku doslouží, je je možné lehce rozebrat a recyklovat jednotlivé díly do papíru a plastu. Jestli nakonec kolekce uspěje a půjde do výroby zatím není známo.

Čtěte další články na téma nábytek

Foto a zdroj: PESI

Článek ze dne: 9.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588