Děkujeme za přízeň nám i designu!

Špejle nabízí stylový interiér a delikatesy na špejli

Pražská restaurace Špejle

Nedávno nově otevřená pražská restaurace Špejle nezaujme jen svým názvem, ale také interiérem. Navrhl jej v industriálním duchu tým architektů z pražského studia Coll Coll, kteří jej nezapomněli ozdobit špejlemi v nadživotní velikosti. Právě na podávání delikates na špejli se podnik zaměřuje.

V centru hlavního města nedaleko hlavního nádraží v ulici Jindřišská najdete nový restaurant Špejle. Už historický dům s velkými okny a vysokými stropy v přízemí skrýval velký potenciál, který museli architekti využít. Zvenčí sice restaurace působí nenápadným dojmem, interiér však přitahuje pozornost svým jednoduchým, ale velmi vkusným zařízením.

Pražská restaurace Špejle Pražská restaurace Špejle Pražská restaurace Špejle Pražská restaurace Špejle

“Máme prostor a chceme udělat restauraci, která tu ještě není. Bez menu, jen dobré věci na špejli a skvělé drinky,” tak znělo zadání nejen architektům ze studia Coll Coll, kteří se ujali designu interiéru, ale i celému týmu, který za Špejlí stojí, uvádí majitelé restaurace Špejle.

Pražská restaurace Špejle Pražská restaurace Špejle Pražská restaurace Špejle Pražská restaurace Špejle

Při vstupu je proto dominantní špejlový bar, nad kterým visí několik zavěšených špejlí v nadživotní velikosti. Posezení tu najdete hned v několika variantách a to od rychlého u vyvýšeného pultu u vchodu přes malé stolky pro dva až po malá polstrovaná zákoutí směrem do vnitrobloku. Interiér velmi hezky pracuje s potemnělými barvami, industriálními materiály a dřevem.

Čtěte další články na téma interiér a restaurace

Foto a zdroj: Špejle

Článek ze dne: 15.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588