Děkujeme za přízeň nám i designu!

Lucie Koldová navrhla pro Brokis svítidlo Macaron

Lucie Koldová a kolekce svítidel Macaron pro značku Brokis

Česká sklárna Brokis rozšířila svoji Exclusive Line o novou kolekci stolních svítidel Macaron, kterou pro ni navrhla designérka Lucie Koldová. Svítidlo s tvarem cukrovinky je tvořeno ručně foukaným sklem děleným uprostřed drahokamem onyx či speciálním matným sklem z tavených střepů. Vyráběno je ve čtyřech barvách.

“Stolní svítidlo Macaron vzdává hold kráse spletitých struktur krystalického kamene, jenž se uvnitř protilehlých kopulí ručně foukaného skla stává měsíční krajinou s vlastním vesmírem. Světelný zdroj ukrytý v onyxovém podstavci oživí svou jemnou září meandrující žíly chalcedonu ve středové onyxové desce, která přes svou translucentní plochu propouští tajemné světlo a vytváří až hypnotický efekt,” uvádí k nové kolekci Brokis.

Lucie Koldová a kolekce svítidel Macaron pro značku Brokis Lucie Koldová a kolekce svítidel Macaron pro značku Brokis Lucie Koldová a kolekce svítidel Macaron pro značku Brokis Lucie Koldová a kolekce svítidel Macaron pro značku Brokis

“Koncept je založen právě na principu prosvětlení kamene a následně dostal své jméno na základě tvarové podobnosti s proslulým francouzským pěnovým cukrovím. Přirozená nedokonalost ručně foukaného skla a pokaždé jiná struktura kamene zaručují unikátní vzhled každého kusu. Jedinečnost kamene a řemeslnost foukání skla dávají vzniknout skutečně pozoruhodnému osvětlovacímu zážitku,” dodává.

Všechna svítidla značky Brokis zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: Brokis

Článek ze dne: 15.5.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588