Děkujeme za přízeň nám i designu!

Minimalistický dům Mirrorhouse shlíží k Los Angeles

Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles

Mezinárodní architektonický ateliér Xten postavil v Beverly Hills další úchvatnou vilu v minimalistickém stylu. Tentokrát dostala název Mirrorhouse a krom patnácti pokojů se chlubí velkou terasou s bazénem. Odsud se nabízí skvostný výhled na celé Los Angeles.

Mirrorhouse je usazen v kopcích na severu Beverly Hills v Trousdale Estates, kde najdeme mnoho luxusních domů a vil. Cílem majitelů bylo nechat si postavit jednoduchý a racionální dům, který více spojuje exteriér s interiérem a dává prostor vyniknout životní styl majitelů, jenž je spojen právě s Los Angeles.

Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles

Architekti z Xten se rozhodli pojmout dům trochu odlišně oproti ostatním a velkou část pozemku domu ve svahu zastavěli právě domem. Rozdělen je na pět svazků, které jsou rozestavěny okolo hlavní obytné části. První svazek nabízí garáž, prádelnu a pokoj pro služebnou. Druhý svazek nabízí kuchyň s jídelním koutem, vinný sklep a spíž. Třetí svazek je určen pro domácí kino a nabízí i ložnici pro hosty. Čtvrtý svazek nabízí dvě ložnice s koupelnami a pátý svazek hlavní ložnici s koupelnou i velkou šatnou.

Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles Mirrorhouse v Beverly Hills s výhledem na Los Angeles

Tím hlavním místem je však středová obývací místnost, kde najdeme dvě velké rohové pohovky, velký jídelní stůl a především přístup na terasu s velkým bazénem a vířivkou. Celkově je architektura domu i interiér pojat velmi minimalisticky, ve světlých tónech s důrazem na kvalitní vybavení a nadčasové materiály.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: Xten Architecture

Článek ze dne: 17.5.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588