Děkujeme za přízeň nám i designu!

Švédka navrhla židli Torso s koženým korzetem

Lisa Hilland a její židle Torso pro značku Design House Stockholm

Švédská designérka Lisa Hilland navrhla pro značku Design House Stockholm novou židli nazvanou Torso. Spojila v ní dvě své vášně a to pro design a módu. Židle je inspirována ve starých loveckých židlích a propojuje zde dřevěný sedák s koženým opěradlem v kovovém rámu.

Lisa Hilland se vrátila ke spolupráci se švédskou značkou Design House Stockholm po deseti letech a to židlí, která se vrací právě do doby, kdy se nemohla rozhodnout zda se bude naplno věnovat designu nebo módě. Při navrhování židle Torso tyto své vášně propojila a inspirována loveckými židlemi navrhla elegantně oblečenou židli.

Lisa Hilland a její židle Torso pro značku Design House Stockholm Lisa Hilland a její židle Torso pro značku Design House Stockholm Lisa Hilland a její židle Torso pro značku Design House Stockholm Lisa Hilland a její židle Torso pro značku Design House Stockholm

Kovový rám měl být vypleten tkaninou, která nakonec byla vyměněna za kůži. Trojice propletených pásů se vzadu spíná a evokuje korzet. Sedák je pak vyroben z dubu nebo jasanu podle provedení. Pro designérku bylo důležité, aby se celý produkt vyráběl doma ve Švédsku, což se jí nakonec podařilo. Pokračuje tak v rozvíjení řemeslné tradice s řadou místních firem. Díky částečně ruční výrobě a preciznímu zpracování pak židle stojí okolo 10 tisíc českých korun.

Židle od Lisy Hilland pro Design House Stockholm zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto a zdroj: Design House Stockholm

Článek ze dne: 13.6.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588