Klikněte a napište nám e-mail!

MAD navrhli kolekci nábytku prvním lidem na Marsu

MAD Martian Collection

Architekt a designér Ma Yansong, který je zakladatelem a hlavním architektem v MAD Architects, navrhl pod hlavičkou svého studia pozoruhodnou MAD Martian Collection. Pětice kusů nábytku a bytových doplňků je inspirována Marsem a určena pro první obyvatele této rudé planety. Kolekce se navíc rozšíří o nové kousky na konci roku 2017.

Dva roky zkoumal a navrhoval Ma Yansong novou kolekci MAD Martian Collection, která byla aktuálně představena na Design Miami/Basel, kde bude k vidění do 22. června. Architekt a designér si položil otázku co se stane až se člověk do stane na Mars. Vzal proto oblíbený designérský jazyk organických tvarů a spojil ji aktuálním obrazem planety Mars.

MAD Martian Collection MAD Martian Collection MAD Martian Collection MAD Martian Collection

Meditativní kolekce z metalických materiálů s lesklým povrchem zahrnuje jídelní stůl, lehátko, konferenční stolek, svícen a svítidlo, které je však vyrobeno ze skla. Samozřejmě jde spíše o výtvarné kusy než běžně sériově vyráběný nábytek a to vzhledem k použitým materiálům a provedení. Už to předurčilo vystavit a produkovat celou kolekci pod hlavičkou galerie.

Čtěte další články na téma Mars a MAD

Foto a zdroj: MAD

Článek ze dne: 16.6.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588