Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ve Vršovicích spojili dva byty v jeden Byt pro Přemka

Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111

V pražských Vršovicích spojil architektonický Ateliér 111 v domě z 30. let jeden větší čtyřpokojový a jeden menší třípokojový byt do jednoho. Vznikl z toto takzvaný Byt pro Přemka. Novým dispozičním řešením a větší užitnou plochou 116 metrů čtverečních vzniklo útulné bydlení pro celou rodinu.

“Hned po příchodu do bytu se skrz hlavní obytný prostor otevírá průhled až do ulice. Do velké vstupní haly bez přímého denního osvětlení vestavujeme uzavíratelnou pracovnu, přisvětlenou přes schodiště luxferovým oknem, situovaným v místě zrušených vstupních dveří do jedné ze dvou původních bytových jednotek,” popisuje svůj projekt architekta Barbora Weinzettlová.

Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111 Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111 Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111 Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111

“Neobvyklým prvkem v hlavním obytném prostoru se stává vestavěná válenda v nice, využívající vystupující prostor stávajícího členění fasády. Součástí bytu je také ložnice se samostatnou koupelnou a v jeho protilehlé části dva dětské pokoje s oddělenými šatnami. Celý interiér ladíme do světlých přírodních tónů, původní parketovou podlahu ponecháváme, stejně jako špaletová okna a vnitřní dveře,” dodává.

Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111 Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111 Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111 Byt pro Přemka v pražských Vršovicích od Atelier 111

Celkový světlý a útulný dojem po rekonstrukci dodává použité světlé dřevo a použité pozitivní tóny nábytku. Interiéru nechybí duch místa a to díky ponechání několika původních prvků jako třeba původní okna a dveře.Zajímavostí je rozhodně industriálně řešená koupelna, pracovna ve skříni v ložnici nebo na cihlu obnažená bíle natřená stěna za postelí.

Čtěte další články na téma bydlení a rekonstrukce

Foto: Alexandra Timpau
Zdroj: Atelier 111

Článek ze dne: 19.6.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588