Děkujeme za přízeň nám i designu!

Ve Skotsku přestavěli helikoptéru na stylové bydlení

Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling

Ve skotském městě Stirling přestavěli vysloužilou britskou helikoptéru na stylové bydlení. Helicopter Glamping je nově hotelový pokoj se vším co si dokážete od malého alternativního přístřešku představit. Krom pohodlného dvoulůžka se do interiéru vešel kuchyňský kout, koupelna i bar umístěný v kajutě.

Historie helikoptéry ZA127 se píše od roku 1987 kdy ji zakoupilo Britské královské námořnictvo. Několikrát byla vylepšena a účastnila se několika misí na různých základnách. V roce 2002 byla vyřazena a určena k prodeji či likvidaci. V roce 2016 jej jako vrak v aukci za 7 000 liber, tedy asi 200 000 českých korun, zakoupil kemp s farmou Mains Farm Wigwams Thornhill ve městě Stirling. Cíl byl jasný, udělat z helikoptéry nové exkluzivní bydlení pro hosty.

Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling

Během léta se nový majitelé pustili do obnovy a chtěli helikoptéře vdechnout původní lesk. Na internetu zakoupili několik původních součástek a celý stroj natřeli na šedou, kterou natírají ploty. Okolo helikoptéry vytvořili malou terasu s posezením pro pět lidí. Vstup byl zachován v původní kráse po třech schůdcích. Interiér kompletně lépe izolovali a hlavně přestavěli. Kokpit ponechali včetně přístrojové desky, jen sedadla vyměnili za pohodlná otočná křesla a stolek.

Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling Helicopter Glamping ve skotském městě Stirling

Hlavní obytnou část je možné proměnit v ložnici pro dva dospělé a tři děti, jinak je to obývací pokoj s pohodlným posezením.  V interiéru nechybí vlastní plně vybavená kuchyně a úložné prostory. Většina návštěvníků využívá helikoptéru ke krátkodobému přespání jako atrakci, tomu také odpovídá cena. Za noc pro dvě osoby zaplatíte 150 liber tedy asi 4 500 českých korun.

Čtěte další články na téma helikoptéra a bydlení

Foto a zdroj: Helicopter Glamping

Článek ze dne: 16.7.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588