Děkujeme za přízeň nám i designu!

Čínské knihkupectví zdobí vlnící se kovová duha

Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou

V čínském městě Suzhou realizovalo místní architektonické studio Wutopia Lab originálně řešené knihkupectví Zhongshu Bookstore. Projekt nazvaný Metal Rainbow zaujme především svým řešením dělení a zdobení prostoru. Celý interiér je zdoben zvlněnými barevnými perforovanými plechy, které tvoří efektní duhu.

Pro nové knihkupectví byla vybrána moderní skleněná budova, kde byste místo knihkupectví hledali spíše kanceláře. Právě původní řešení interiéru a otevřené prostory dodali architektu Yu Tingovi nápad rozdělit interiér na čtyři hlavní zóny a sjednotit je barevnou duhou. Nejvýraznější snový svět je tvořen jednou vysokou a dlouhou knihovnou, k níž vede dřevěné pódium a po straně nabízí posezení. Vytvořeny tu jsou zákoutí, ostrovy a útesy. Strop je dekorován hliníkovými panely od růžové přes červenou a žlutou až po zelenou.

Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou

Druhým výrazným místem je svatyně, jenž byla vytvořena pomocí akrylových průsvitných stěn. Interiér je celý světlý až bílý a knihy jsou zde zavěšeny na subtilních od stropu zavěšených stojanech. Stejně výraznou je i jeskyně plná světlovodů. Tmavý tunel spojuje hlavní chodbu a vchod. Zákazníci si zde vybírají knihy v intimnějším osvětlení pomocí optických vláken a mohou si je odnést dál do čtecího prostoru.

Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou Metal Rainbow od Wutopia Lab v čínském městě Suzhou

Velmi zdařilým místem je místo nazvané Hrad nevinnosti. Velký prostor s dětskou literaturou je obklopen ETFE fólií a prosvětlen. Díky ozdobení malými domečky vzniká pomocí stínů efektní zdobení příčky mezi jednotlivými sekcemi. Strop zdobí LED nebesa a nechybí pohodlné posezení pro děti i dospělé.

Čtěte další články na téma knihkupectví a knihovna

Foto a zdroj: Wutopia Lab

Článek ze dne: 13.8.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6001
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588