Děkujeme za přízeň nám i designu!

Tmavý amsterdamský byt se proměnil ve světlý loft

Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29

Dvojice nizozemských interiérových designérů pracujících pod hlavičkou ateliéru i29 dokončila rekonstrukci loftového bytu ve amsterdamské čtvrti De Pijp. Původní byt sloužící jako jen k pronájmu se kompletně přebudoval, rozšířil o ložnici v půdních prostorách a vybavil nadčasovým nábytkem od kvalitních značek. Výsledkem je svěží a jednoduchý interiér.

Nedaleko centra Amsterdamu ve čtvrti De Pijp najdeme většinou čtyř až pětipatrové zděné bytové domy. Byt v posledním patře takového domu dostali do rukou designéři z ateliéru i29. Malý prostor určený k pronajímání se podařilo rozšířit o jedno patro do podkroví, což sice přineslo odebrání prostoru kvůli nutnosti zbudovat schody, ale ulehčilo to dispozici.

Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29 Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29 Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29 Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29

Hlavním cílem bylo dosáhnout maximálního využití přirozeného denního světla, kvůli kterému zmizely všechny nadbytečné příčky v hlavním v celém obytném. Propojen tak byl obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelna s velkým stolem až pro šest osob. Zajímavostí je kuchyně, kterou najdeme za velkými posuvnými panely a černá pracovní deska přecházející v bar s posezením pro dvě osoby.

Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29 Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29 Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29 Loftový byt ve amsterdamské čtvrti De Pijp od studia i29

Po schodech vystoupáme do podkroví kde najdeme ložnici a koupelnu. Celý interiér je svěží díky použití jednoduchých a pro někoho možná až chladných barev. Bílá je dominantní a doplněna černou a dubovým dřevem. Modrá je pouze pohovka, závěsy a obraz. Hřejivě pakpůsobí šedá litá podlaha v teplém tónu.

Čtěte další články na téma bydlení

Foto a zdroj: i29

Článek ze dne: 9.9.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588