Klikněte a napište nám e-mail!

AP Collection je sedací nábytek šitý z plyšových zvířat

AP Collection křesel a laviček z plyšáků

Nedávno založená bruselská značka AP představila svou novou kolekci extravagantního sedacího nábytku. Po loňských opičích křeslech letos rozvíjí AP Collection o řadu nových laviček a křesel s dalšími zvířaty. Jejich nábytek je totiž tvořen z desítek plyšových zvířat, které sedací část zcela pokrývají. Usadit se můžete do labutí, plameňáků, ježků nebo medvědů.

Vznik značky AP se datuje do roku 2015, kdy chtěli partneři Alexis Verstraeten a Pauline Montironi přinést na trh exkluzivní výtvarnou kolekci sedacího nábytku. Vytvořili značku s názvem z počátečních písmen ze svých jmen a svou vášeň v plyšových medvídcích, které si posílali když nemohli být spolu, se rozhodli zhmotnit v nábytek.

AP Collection křesel a laviček z plyšáků AP Collection křesel a laviček z plyšáků AP Collection křesel a laviček z plyšáků AP Collection křesel a laviček z plyšáků

Navrhli proto sérii křesel a laviček, které se šijí ručně v Belgii, dávají jim vlastní emoce, jméno i design. Výsledek se pohybuje na pomezí umění a kýče, přesto vzbuzuje velký ohlas. Základním kamenem každého jejich kusu je kvalita a použitelnost. I když křesla působí jako hračka, jsou maximálně funkční, měkká a pohodlná.

AP Collection křesel a laviček z plyšáků AP Collection křesel a laviček z plyšáků AP Collection křesel a laviček z plyšáků AP Collection křesel a laviček z plyšáků

Vnitřek jejich nábytku je poměrně klasický, to hlavní je na povrchu. Nová kolekce nabízí křeslo s hlavami růžových plameňáků, bílých labutí, šedých tučňáků, ledních medvídků, bílých králíčků, hnědých ježků, šedých koal, divokých prasátek, lemurů či ptáků kivi. Desítky sešitých plyšáků působí nečekaně živě, jako by se chtěli na křesle či lavičce udržet a zachránit se před pádem na zem.

Čtěte další články na téma nábytek a zvířata

Foto a zdroj: AP Collection

Článek ze dne: 12.9.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588