Klikněte a napište nám e-mail!

Pampshade jsou svítidla vyrobená z chlebů a baget

Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade

Japonská výtvarnice Yukiko Morita představila na pařížském veletrhu nábytku novou kolekci svítidel vyrobenou z chlebů a baget. Pampshade jsou vyráběna ručně z reálného pečiva a mají mnoho podob podle použitého druhu. Kolekce zatím zahrnuje stolní lampičky a nástěnné lampy. Díky speciálnímu ošetření je ale není možné v krizový okamžik sníst.

Pampshade je název složený ze dvou trochu pozměněných slov. Pan ve francouzštině znamená chléb a Shade což znamená stínidlo. Výsledkem je kolekce svítidel, které vznikly z lásky k pečivu a teplému světlu. Japonská výtvarnice Yukiko Morita proto navrhla svítící pečivo z jinak chutného chleba, který vás však ohřívá.

Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade

Vybrala si několik typů pečiva jako klasickou dlouhou bagetu, chleba, croissant i další drobné kousky. I když by se mohlo zdát, že jde o plastový odlitek, na každé svítidlo je použita reálný kus běžného pečiva čímž je každý kus originál. Vyjmutím měkkého vnitřku každého kusu a ošetření útrob pryskyřicí zaručuje stálost materiálu a možnost osazení světelným zdrojem. Díky japonské ruční výrobě je pak zaručena přesné zpracování a požadovaný efekt.

Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade Yukiko Morita a její kolekce svítících chlebů a baget Pampshade

Japonka na trh uvedla celkem sedm modelů. Čtyři jsou stolní lampy, jenž jsou bateriově poháněné a díky LED zdroji vydrží svítit až 100 hodin. Druhou částí sortimentu jsou nástěnné svítidla, která jsou do sítě připojena kabelem a není tak nutné se starat o výměnu baterií. Všechny modely jsou pouze dekorační a těžko si jimi posvítíte. Cena za stolní bateriové svítidlo je v přepočtu 1 500 korun, za nástěnné pak 3 200 až 4 000 českých korun.

Čtěte další články na téma svítidlo a Japonsko

Foto a zdroj: Pampshade

Článek ze dne: 15.9.2017
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588