Děkujeme za přízeň nám i designu!

Duwel navrhují sedací nábytek ze sušené trávy

Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel

Francouzská značka Duwel se specializuje na navrhování a výrobu sedacího nábytku ze sušené trávy. Jejich kolekce Champagne Chic je tvořena trávou uzavřenou v průsvitných obalech mnoha tvarů a funkcí. Lavičky, stoličky, taburety či poufy se nyní rozšiřují o židle a polštáře.

Příběh značky Duwel začíná v roce 2006, tedy v době kdy Nathalie Duwel pracovala pro filmová a televizní studia, jimž s čalouníkem Faubourg Saint Antoine spolu navrhovali a vytvářeli nábytek. Nathalie se však seznámila s Frédéricem Goutorbem a spolu založili značku Duwel s cílem přinést na trh originálnější sedací nábytek vyráběný pod vlastní střechou.

Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel

Tak vznikla kolekce Champagne Chic, která má do interiérů přinést trochu té přírody a country stylu. Kolekce začala několika taburety, které měli v podstatě být bezpečným balíkem sušené trávy, jenž je více dekorací než užitným nábytkem. Ohlas byl velký a proto dvojice začala kolekci více propracovávat. Nyní se jejich nábytek skládá z měkkého jádra, které je trávou teprve obaleno a až poté uzavřeno do obalu.

Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel Nábytek a bytové doplňky francouzské značky Duwel

Kolekce aktuálně obsahuje lavičku na kolečkách, několik velikostí taburetů, poufy a polštáře. Čerstvou novinkou jsou pak stoličky a židle, které pracují se stejnou výplní. Všechny kusy nemusí mít obal transparentní, ale mohou být dekorovány látkou nebo kůží. Některé modely je možné také opatřit úložnými prostory či integrovat deku. Ceny jsou pouze na vyžádání.

Čtěte další články na téma nábytek

Foto a zdroj: Duwel

Článek ze dne: 20.9.2017
Téma: , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588