Děkujeme za přízeň nám i designu!

JANOŠÍK otevřel v Praze nový showroom plný oken

Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech

Česká značka JANOŠÍK OKNA-DVEŘE otevřela na pražských Vinohradech nový showroom. Ve spolupráci s libereckými architekty z Mjölk proměnili starý prostor po deseti letech na svěží plný novinek. Krom nejmodernějších oken a dveří v něm najdete i několik nečekaných zákoutí od českých designérů.

„Způsob, jakým o sobě dává firma JANOŠÍK OKNA-DVEŘE vědět, ať už jde o nové produkty, nebo firemní vizuál, nás oslovil dost na to, abychom se bez váhání pustili do rekonstrukce jejího pražského showroomu. Prostory v parteru prvorepublikového bytového domu si prošly řadou úprav a nájemců,“ uvádí Mjölk architekti k prvnímu seznámení s projektem přestavby, kde se snažili očistit prostor na původní krásu a vybavit jej jako zabydlený interiér.

Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech

„Na stropě se objevil betonový žebrový strop, pod dlažbou jsme našli původní teraco. Tam, kde už se nedaly zachránit původní parkety, jsou nová prkna. Celý showroom se vyčistil a působí přehledně. Je laděn do světlých odstínů a hlavní slovo mají jak jinak než okna,“ dodávají architekti s tím, že se do interiéru podařilo vnést i valašský motiv holubičky, jenž je motivem odkazující na historii a řemeslo. V interiéru showroomu však najdeme i překvapení v podobě instalace, kterou navrhla designérka Klára Šumová.

Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech Nový showroom JANOŠÍK OKNA-DVEŘE v Praze na Vinohradech

Nový showroom na Vinohradské je ale především prezentací špičkových oken a dveří. Největší prostor zde dostala celoskleněná kolekce Skywall, kterou navrhl architekt Zdeněk Fránek. Najdeme zde ale i další modely oken jako například Transparent od designéra Maxima Velčovského nebo kolekci Levitace od Jakuba Janošíka a další modely.

Foto a zdroj: JANOŠÍK OKNA-DVEŘE

Článek ze dne: 8.10.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588