Děkujeme za přízeň nám i designu!

Dvojdům ve Firostefani má v jeskyni moderní interiér

Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects

Na řeckém ostrově Thára, kde najdeme tolik oblíbenou vesničku Santorini, dokončili místní Kapsimalis Architects další pozoruhodný dům. V zástavbě bílých na sebe nalepených stavení není dvojdům ve Firostefani nijak výrazný. Jeho interiér připomínající jeskyni však září moderním designem i futuristickými prvky.

Jednolitý vizuální vzhled vesniček na ostrově Théra nedává místním architektům příliš možnost vyniknout navenek. Stupňovité domy ve svahu mají všechny bílou barvu, kterou je možné doplnit maximálně modrými střechami a bazény. Kapsimalis Architects dostali za úkol přebudovat jeden starý dům na moderní sídlo, respektive dvojici domů.

Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects

Jeden dům má asi 110 metrů čtverečních a je určený pro bydlení, druhý s velikosti 70 metrů je určena na pronajímání. Exteriér nenabízí moc prostoru. Velkou terasu zaplňují dva bazény a vířivka, které jsou naskládány do sebe. Posezení je situováno do druhého patra na terasu, kam je přístup po nevýrazných venkovních schodech. Bílá barva je tu doplněna světle šedou fasádou a výrazné jsou i velké přízemní dělené dveře ze dřeva.

Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects Dům ve Firostefani od Kapsimalis Architects

Interiér v obou podlažích je zcela odlišný. V přízemí se jedná o moderní jeskyni kde se po prostupu kostkou dostaneme do tmavého interiéru s moderním nábytkem a prosklenou stěnou vybavenou efektním osvětlením na míru. Najdeme zde i koupelnu, která je zatesána do nejzazšího místa a dozdobena monolitickými sanitárními objekty. Vrchní parto je pak čisté, minimalistické a více funkční pro každodenní použití.

Čtěte další články na téma bydlení a Řecko

Foto a zdroj: Kapsimalis Architects

Článek ze dne: 12.10.2017
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588