Děkujeme za přízeň nám i designu!

Časopisy Okolo přináší pohled na alternativní design

Poslední produkce skupiny Okolo jako časopisy a písmo

Česká kreativní skupina Okolo se velmi dobře prosadila na designérské scéně. Nejenže pořádá jedinečné tématické výstavy, ale přináší i osvětu alternativního designu pomocí svého časopisu Okolo, který vychází už od roku 2009. Novinkou je nejen číslo věnované speciálně městu Vídeň, ale i písmo Okolo Mono a zimní číslo art cyklistického časopisu Pedal Project.

Okolo vznikli v roce 2009 se zaměřením na architekturu, nevšední design, dekorace i osvětu kvalitního designu. Jejich prvním počinem byl nadčasový časopis Okolo, efektně balený avšak beznadějně vyprodaný, který si však svou pozorností vysloužil pokračování v podobě časopisu Okolo Next Step a aktuálního časopisu Okolo Vienna Only, který má větší formát, věnován je speciálně zajímavostí rakouské metropole a opět přináší originální vhled, jenž jinde nenajdete.

Časopis Okolo Vienna Only Časopis Okolo Vienna Only Časopis Okolo Vienna Only Časopis Okolo Vienna Only

Naprostou specialitou je písmo Okolo Mono, které skupina vydala jako jedinečný prodejní artikl pro grafické designery a další využití u designerů za dostupnou cenu. Písmo navrhl Jan Novák a je poctou písma londýnského metra z roku 1916. V balení je ukryta i brožura Ornament and Crime z roku 1908 od Adolfa Loose s příklady použití písma.

Písmo Okolo Mono (typeface specimen) Písmo Okolo Mono (typeface specimen) Časopis Pedal Project Mag 2 Časopis Pedal Project Mag 2

Skupina Okolo se podílí také na vydávání časopisu Pedal Project Mag, jehož aktuální druhé číslo není věnováno jen kolům, jak by se mohlo zdát, ale i umění. Součásti opět velmi příjemně graficky navrženého časopisu je i umělecká příloha, jehož výtvarně ztvárněné stránky jsou podepsány zvučnými jmény jako Tron, Cimala, Corradini, Vacek, Pošta a další. Součástí časopisu je i linkovaný zápisník od Papelote. Všechna tři média jsou samozřejmě vyráběna v limitovaném množství a psána v angličtině.

Produkty značky Okolo zakoupíte na DesignBuy.cz

DesignVid.cz nabízí video Pedal Project Mag je art časopis nejen o kolech

Foto a zdroj: Okolo

Článek ze dne: 15.1.2012
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588