Děkujeme za přízeň nám i designu!

Vogue přinesl editorial s fotkami ženy budoucnosti

Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří

Aktuální číslo italského časopisu Vogue má jako hlavní téma Ženy mnoha tváří, kde na snímcích Stevena Meisela ukazuje portréty extravagantně oblékané ženy, která se po celý den věnuje pokaždé jiné činnosti. Nejvýraznějším prvkem editorialu je maska ženy, kterou si nasazuje podle potřeby výrazu i situace. Naráženo je zde na umělou eleganci, plastické operace i sexappeal.

Zářijové číslo časopisu Vogue Italia se zaměřuje na ženy, jejich psychologické hledání i na to, jak jsou vnímány ve společnosti. Proto má číslo na přebalu ženu obloženou mnoha silikonovými maskami a velký palcový titulek mluví o Ženách mnoha tváří. Steven Meisel proto nafotil editorial Face The Future vypovídající o ženách, které se snaží čelit budoucnosti plné nucené elegance.

Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří

Jedna žena je v tomto případě stavěna do mnoha různých situací, za nichž se snaží být vždy elegantní, ale zato zcela ztrácí svou identitu. Pod děsivou maskou s extrémně výraznými rty je to stále ona, ale na povrchu je chladná, ironická a voňavě elegantní. Naráženo je zde na odlidštění žen, módu plastických operací, motiv sexuálního symbolu, umělou ženskost i instantní styl.

Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří Fotografie z editorialu italského časopisu Vogue na téma Ženy mnoha tváří

K navození celkového vizuálu přispělo oblečení modelky jako diamantový kabátek Prada, latexový rolák Atsuko Kudo, rukavice House of Etiquette, prsten Ben-Amun i mnoho stylistů, vlasových mágů a designérů. Na celém tomto díle spolupracoval i Gordon Von Steiner, který z fotografování natočil velmi povedené video.

DesignVid.cz nabízí video Ženy mnoha tváří jako děsivé téma časopisu Vogue

Čtěte všechny články na téma fotografie a časopis

Foto: Steven Meisel
Zdroj: Vogue Italia

Článek ze dne: 19.9.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588