Nenech si ujít Prague Design Week 2014
Klikněte a napište nám e-mail!

Petr Babák nechal obaly katalogů dokreslit sluncem

Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky

Grafický designér Petr Babák ze studia Laboratoř vytvořil pro českého výrobce městského mobiliáře Mmcité netradičně zpracovaný produktový katalog. Sytě oranžové obálky nechal totiž dokreslit pomocí slunečních paprsků tak, že na ně pokládal různé věci a slunce kolem nich barvu za pár dní vyšisovalo. Vznikl tak soubor několika originálů.

Přístup Petra Babáka, který je vůdčí osobností experimentálního grafického studia Laboratoř a zároveň oceněným Czech Grand Designérem roku 2009, ukazuje maximální autenticitu i v tak jednoduše komerční věci, jakou je produktový katalog. Laboratoř vyrábí každý rok pro bílovickou firmu Mmcité nové katalogy, které dále dopracovává brněnské studio Jerewan. Výsledkem jsou netradiční grafické kreace, letos však posunuté ještě o krok dál.

Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky

„Na obálce katalogu byla navržena reflexní oranžová barva, ta ostrým sluncem pěkně rychle vyšisuje. Každou z nich jsem nechal vždy dva dny na ostrém slunci dodělat,” popisuje proces tvorby Babák, který pokládal na obálky různé předměty jako ošuntělou kazetu s kapelou The Clash, provázek, kus dřeva od míchání modré barvy, plechovou destičku, mořskou lasturu, šipku, CD, plácačku na mouchy, magnet z lednice, kovový model neviditelného letadla nebo skleničku.

Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky Petr Babák a jeho obálka katalogu Mmcité kreslená slunečními paprsky

„Vznikla tak sada originálních obálek, které si může pak někdo další klidně ještě podle libosti dodělat,” říká k nápaditému projektu Babák a dodává: „Nejvíce se mi na tom líbí, že nemám naprosto žádnou moc cokoliv ovlivnit.” Katalogy si můžete stáhnout v PDF na stránkách výrobce, ale bohužel jen v originální verzi bez kreseb sluncem na obálce.

Čtěte všechny články na téma grafika

Foto a zdroj: Laboratoř

Článek ze dne: 1.11.2012 | Zařazeno do rubriky: média
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.


VYBRANÉ AKCE Z KALENDÁŘE

Výstava Tomás Saraceno: In Orbit
od 22.6.2013 do 30.11.2014
Düsseldorf, Německo

Výstava Francouzské umění 19. a 20. století
od 3.2.2014 do 31.12.2014
Národní galerie, Veletržní palác, Praha

Výstava Krajinou Koncernovaného designu
od 25.4.2014 do 29.3.2015
Jurkovičova vila, Brno

Výstava Alexander McQueen: Savage Beauty
od 14.3.2014 do 19.7.2015
Victoria & Albert Museum, Londýn

Výstava Secese: Vitální umění 1900
od 1.11.2013 do 31.12.2015
Obecní dům, Praha

DESIGNMAG NA FACEBOOKU

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com Google+ Pinterest.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Prague Design Week 2014

Zapište si datum!

Partneři

přejděte na Font.cz           přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz
přejděte na CzechDesign.cz           přejděte na YoungPrimitive.cz          přejděte na Fler.cz
přejděte na Auto-Design.cz            přejděte na GJF.cz          přejděte na DesignBy.sk
přejděte na DesignEast.eu            přejděte na UPM.cz           přejděte na Material Times

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 4017
Počet komentářů: 1083
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588