Děkujeme za přízeň nám i designu!

LaChapelle nafotil provokativní reklamu na ponožky

David LaChapelle pro značku Happy Socks

Populární popartový fotograf David LaChapelle vytvořil barvitou reklamní kampaň pro značku Happy Socks. Vystupují v ní rozpustilí nudističtí tanečníci odění pouze do barevných ponožek. Kromě série fotografií připravil LaChapelle krátké artové video.

Modelové a modelky vypadají jako již tradičně na snímcích dokonale. Americký fotograf jako by se držel rady, kterou kdysi dostal od Andyho Warhola. Ten byl první, kdo mu nabídl práci, a to pro časopis Interview Magazine. „Dělej si, co chceš. Jen se ujisti, že každý na fotce vypadá dobře,“ řekl mu prý Warhol. Volnou ruku mu nechala i švédská společnost Happy Socks.

David LaChapelle pro značku Happy Socks David LaChapelle pro značku Happy Socks David LaChapelle pro značku Happy Socks David LaChapelle pro značku Happy Socks

LaChapelle proto neváhal a modely i modelky nechal zcela nahé, oděné pouze do křiklavých ponožek. Rozjuchané je pak fotil v barvitých kulisách města Los Angeles. Krom jiného mohl fotograf připravit pro společnost devíti minutové video. Filmeček s názvem Happy Accidents však bude uvolněn až na konci října.

David LaChapelle pro značku Happy Socks David LaChapelle pro značku Happy Socks Ukázka z videoklipu od Davida LaChapelle pro značku Happy Socks Ukázka z videoklipu od Davida LaChapelle pro značku Happy Socks

David LaChapelle je znám po celém světě. Fotil totiž bláznivé snímky s mnoha celebritami, například Michaelem Jacksonem, guru módního světa a šéfredaktorkou americké Vogue Annou Wintourovou, herečkou Pamelou Anderson, Paris Hilton, Eltonem Johnem či topmodelkou Naomi Campbell a mnohými dalšími. Kromě focení celebrit v bizarních situacích a pózách si nejčastěji zahrává s biblickými motivy.

Ukázka z videoklipu od Davida LaChapelle pro značku Happy Socks Ukázka z videoklipu od Davida LaChapelle pro značku Happy Socks Ukázka z videoklipu od Davida LaChapelle pro značku Happy Socks Ukázka z videoklipu od Davida LaChapelle pro značku Happy Socks

Americký fotograf, který měl velkou retrospektivní výstavu rovněž v pražském Rudolfinu, se střídavě vrací od komerčních prací na zakázku ke své vlastní tvorbě. Letošní podzim kromě Happy Socks vytvořil kampaň pro značku Tod’s či reklamu pro nový parfém zpěvačky Nicki Minaj. Rovněž asi nebude překvapením, že spolupracoval s mnohými módními časopisy, pro které fotil nejen obálky.

DesignVid.cz nabízí video David LaChapelle poodhalil film pro Happy Socks

Čtěte další články na téma David LaChapelle a reklama

Foto: David LaChapelle
Zdroj: Happy Socks

Článek ze dne: 18.10.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Tomáš Holý během studií žurnalistiky na FSV UK pracoval jako redaktor ekonomiky na serveru Novinky.cz. Kromě umění všeho zaměření je fascinován lidmi, které potkává všude kolem sebe. Miluje humor, kterému se denně oddává.
Všechny články od Tomáš Holý | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588