Děkujeme za přízeň nám i designu!

Silver Arrows Project připomíná legendární závody

The Silver Arrows Project:  Nürburing, Germany – 24 July 1938

Fotograf Jan Rambousek spolu s Tomášem Kopečným a velkým podpůrným týmem vytvořili unikátní The Silver Arrows Project, který připomíná legendární okamžiky závodů Stříbrných šípů v letech 1934 až 1939. Spojením originální fotografie a propracované počítačové 3D grafiky vzniklo celkem 12 detailně propracovaných velkoformátových tisků.

„Zveme vás na velkou jízdu. Právě teď se před vašima očima odehrají nejslavnější chvíle příběhu Stříbrných šípů; a to v úchvatném měřítku velkoformátových tisků a v detailech, jaké by dobová fotografie nikdy nezachytila. Legendární vozy Mercedes-Benz a Auto Union stříbrné barvy stejně jako další proslulé značky nyní znovu ožívají kombinací autorské fotografie a nejpokročilejší počítačové 3D grafiky,“ popisují projekt tvůrci.

The Silver Arrows Project: Nürburgring, Germany – 3 June 1934 The Silver Arrows Project: Montlhéry, France – 1 July 1934 The Silver Arrows Project: Mellaha, Libya – 12 May 1935 The Silver Arrows Project: Lasarte, Spain – 22 September 1935

V celkem 12 velkoformátových panoramatických obrazech můžeme sledovat celou závodní legendu jménem Silver Arrows, německy Silberpfeil. Příběh začíná u jejího vzniku dne 3. června 1934, kdy byl v rámci závodů Grand Prix představen automobilkou Mercedes-Benz vůz nového typu natřený bílou barvou charakterizující německé vozy. O kilogram tehdy však přesáhl povolenou hmotnost a do závoru měl být diskvalifikován. Manažer týmu však nechal na poslední chvíli z karoserie obrousit lak a stříbrná legenda byla na světě.

The Silver Arrows Project: Monaco – 13 April 1936 The Silver Arrows Project: AVUS, Germany – 30 May 1937 The Silver Arrows Project: Brno, Czechoslovakia – 26 September 1937 The Silver Arrows Project: Donington, England – 2 October 1937

V dalších obrazech sledujeme start ve Francii téhož roku, slavné vítězství v Libyi v roce 1935, závod vozů ve Španělsku poznamenaný defektem od létajících kamenů, nehodu za deště v Monaku v roce 1936, stíhací závod v klopené zatáčce v Německu v roce 1937, defekt pneumatiky na Masarykově okruhu v Československu, efektní Doningtonský skok v Anglii, oheň mercedesu Manfreda von Brauchitscha v německém depu v roce 1938, prudký déšť na trati ve Švýcarsku, nehodu na vlhké trati v Belgii v roce 1939 a poslední vítězství Německa v témže roce na Nürburgringu.

The Silver Arrows Project: Bremgarten, Switzerland – 21 August 1938 The Silver Arrows Project: SPA, Belgium – 25 June 1939 The Silver Arrows Project: Nürburgring, Germany – 23 July 1939 The Silver Arrows Project jako Large Prints

Všechny tyto velkoformátové tisky, které vznikly k 80. výročí a předcházelo jim několikaměsíční fotografování i animování, je možné si zakoupit v limitované sérii 80 či pěti kusů od každého motivu ve 150 nebo 260 centimetrové šíři. „Věříme, že s námi příběh Stříbrných šípů a lidí kolem nich prožijete stejně autenticky, jak ho prožívaly statisícové davy na tribunách závodních okruhů v době, kdy se po asfaltu proháněly legendy,“ dodávají autoři projektu Jan Rambousek a Tomáš Kopečný.

Ukázka procesu vzniku The Silver Arrows Project Ukázka procesu vzniku The Silver Arrows Project Ukázka procesu vzniku The Silver Arrows Project Ukázka procesu vzniku The Silver Arrows Project

Za výslednými 12 velkoformátovými tisky je celkem dva a půl roku práce. Tvůrci nejdříve zdokumentovali historické reálie pomocí autentických záběrů, aby se výsledek co nejvíce přiblížil realitě. Následovaly první skici a počítačové modelování krajin, závodišť a 20 do detailu propracovaných vozů. Realističnost byla docílena i pomocí fotografování více jak 50 lidí v přibližně 200 kostýmech v předem vytypovaných lokacích jako lesní cesta či vesnice. Všechny vytvořené materiály pak už doladila postprodukce, která všem 170megapixelovým obrazům dala punc perfekcionalismu.

DesignVid.cz nabízí video Podívejte se jak vznikal unikátní Silver Arrows Project

Foto a zdroj: The Silver Arrows Project

Článek ze dne: 16.10.2014
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588