Děkujeme za přízeň nám i designu!

Brno vystavuje Nejkrásnější české knihy roku 2014

Ukázka exponátů z výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2014

Moravská galerie v Brně hostí až do 6. března výstavu Nejkrásnější české knihy roku 2014, která je volně dostupná v knihovně Pražákova paláce. Jedná se o odborný výběr nejzdařilejších publikací vybraných z 262 knih od 156 českých nakladatelů. Mnohé z nich jsou opravdovým uměleckým dílem dostupným v běžném prodeji.

“Výstava představí výsledky jubilejního 50. ročníku soutěže o Nejkrásnější české knihy roku, kterou každoročně pořádá Ministerstvo kultury ČR a Památník národního písemnictví v Praze. Letošního ročníku se zúčastnilo 156 nakladatelů s 262 knihami a odbornou porotu vedla Zuzana Kubíková. Návštěvníci výstavy budou mít možnost v knihovně Moravské galerie zalistovat nejen oceněnými knihami, ale i publikacemi, které postoupily do užšího výběru,” uvádí kurátorka výstavy Hana Karkanová.

Ukázka exponátů z výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2014 Ukázka exponátů z výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2014 Ukázka exponátů z výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2014 Ukázka exponátů z výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2014

“V rámci soutěže Nejkrásnější české knihy roku hodnotí odborná porota grafické a polygrafické zpracování publikací včetně ilustrací. Knihy vydané v kalendářním roce 2014 mohou do soutěže přihlásit domácí nakladatelé. … V každé ze sedmi kategorii jsou vyhlašována první tři místa, přičemž první místo je honorováno částkou 50 000 Kč,” uvádí k základním pravidlům soutěže zástupci Památníku národního písemnictví v Praze.

Čtěte další články na téma kniha a výstava

Foto a zdroj: Moravská galerie v Brně a Památník národního písemnictví v Praze

Článek ze dne: 14.2.2016
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5954
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588