Děkujeme za přízeň nám i designu!

Mladí návrháři z Liberce předvedli osm kolekcí

Módní přehlídka studentů Technické univerzity v Liberci

Na začátku června proběhla v Praze přehlídka začínajících a mladých talentů módního průmyslu. Vše až na pár drobností proběhlo v pořádku a publikum tak mohlo obdivovat kreativní výtvory a zajímavé materiály, ze kterých byly oděvy zhotoveny. Představilo se zde celkem osm návrhářů, z nichž každý zvolil zcela odlišné téma své kolekce.

Přehlídku odstartovala Lenka Matoušková a její kolekce Drahokam na těle, která vycházela z tvarosloví krystalických mřížek a umělých výbrusů. Geometrické linie oděvu měli za úkol v lidech vyvolat sympatie a zároveň přilákat pozornost jako polodrahokamy a drahokamy. Převažoval satén, ale použity byly i materiály jako například žoržet a tyl.

Lenka Matoušková a její módní kolekce Lenka Matoušková a její módní kolekce Lenka Jurygová a její módní kolekce Lenka Jurygová a její módní kolekce

Lenka Jurygová se zaměřila na vycházkové rukavičky pro ženy, které mají působit jako šperk nebo elegantní doplněk v kombinaci s vhodně zvoleným oděvem. Materiálově byla využita jemná hlazená kůže neboli useň a polyester. Následovala ji její kolegyně Veronika Datlová s kolekcí Řecké bohyně zítřka a využitím barev bílé, hnědé, meruňkové a tyrkysové. Volně splývavé šaty okouzlily hlavně svou vzdušnou lehkostí a zároveň jednoduchostí.

Veronika Datlová a její módní kolekce Veronika Datlová a její módní kolekce Lucie Michalcová a její módní kolekce Lucie Michalcová a její módní kolekce

Bond Girl od Lucie Michalcové vykouzlila na tváři přihlížejících nejen obdiv, ale zároveň i zaujetí. Hnědá v kombinaci s tajemně černou působila sexy a zároveň velmi žensky. Jednu z nejpovedenějších kolekcí večera předvedla Jaroslava Frajová. Kolekce Muž a žena, otisky vztahů sklidila velký potlesk a jako jediná návrhářka se nebála vytvořit jak dámský, tak i pánský oděv.

Jaroslava Frajová a její módní kolekce Alexandra Fiterová a její módní kolekce Zuzana Hrubešová a její módní kolekce Ladislav Pongrácz a jeho módní kolekce

Mezi dalšími designéry byly i Alexandra Fiterová s kolekcí Jazz v oděvu, která se zabývá možnostmi propojení hudebního stylu jazzu s oděvem z konce 19. a začátku 20. století a Zuzana Hrubešová s kolekcí Geologie země, která byla inspirována procesem vrstvení a vznikem pohoří. Celou show završil Ladislav Pongrácz s výrazně futuristickou kolekcí Budoucnost lidstva.

Čtěte všechny články na téma přehlídka

Foto a zdroj: Technická univerzita v Libereci

Článek ze dne: 19.6.2011
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Milan Klupák je student střední školy v Litoměřicích. Zajímá se o focení a módu. Do budoucna by rád studoval návrhářství nebo produktový design v Itálii nebo New Yorku. Obdivuje návrháře jako Coco Chanel, Alexander McQueen nebo Manolo Blahnik.
Všechny články od Milan Klupák | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588