Děkujeme za přízeň nám i designu!

Leo Macenauer navrhl dvoje minimalistické hodinky

První dvojice hodinek designéra a značky Leo Macenauer

Český módní návrhář Leo Macenauer, který na sebe pravidelně upozorňuje netradičně pojatými avšak nositelnými módními kolekcemi, uvádí pod svou stejnojmennou značkou první náramkové hodinky. Oba modely z oceli s černou matnou povrchovou úpravou zaujmou především minimalistickým designem. Nabízeny jsou s koženým nebo kovovým páskem.

Značka Leo Macenauer byla založená v roce 2007, kdy se poprvé prezentovala na týdnu módy Prague Fashion Week. V roce 2009 šly první modely do běžného prodeje. Zakladatel značky Leo Macenauer, který studoval mimo Zlína krátce i na Central Saint Martins College of Art & Design ve Velké Británii zaujal především kolekcí View of The Folk s detaily inspirovanými folklórem a kolekcí Folding The Future, která si hrála s motivem origami. Aktuální kolekce na rok 2011 určená pro muže i ženy sází na jednoduchý elegantní styl a hraje si s kontrastem barev.

Leo Macenauer a jeho hodinky s kovovým páskem s označením No. 003 Leo Macenauer a jeho hodinky s kovovým páskem s označením No. 003 Leo Macenauer a jeho hodinky s kovovým páskem s označením No. 003 Leo Macenauer a jeho hodinky s kovovým páskem s označením No. 003

Novinkou značky Leo Macenauer jsou dvoje náramkové hodinky, které si stejně jako poslední módní kolekce hrají s minimalismem a přináší notnou dávku elegance. Oboje mají kulaté pouzdro zhotovené z oceli s matnou černou povrchovou úpravou, v němž se ukrývá švýcarský strojek. Modely se od sebe liší jinak pojatým ciferníkem krytým minerálním sklíčkem a páskem.

Leo Macenauer a jeho hodinky s koženým páskem s označením No. 004 Leo Macenauer a jeho hodinky s koženým páskem s označením No. 004 Leo Macenauer a jeho hodinky s koženým páskem s označením No. 004 Leo Macenauer a jeho hodinky s koženým páskem s označením No. 004

Model označený jako No. 003 má ciferník bez vyznačených hodin, najdeme na něm jen dvanáctku. Tato dražší verze má kovový pásek s galvanickou úpravou. Druhý, o něco málo levnější model No. 004, má ciferník s vyznačenými hodinami a jeho pásek je černý kožený.

Představení hodinek Leo Macenauer s označením No. 003 a No. 004 Představení hodinek Leo Macenauer s označením No. 003 a No. 004 Představení hodinek Leo Macenauer s označením No. 003 a No. 004 Představení hodinek Leo Macenauer s označením No. 003 a No. 004

Oba modely mají hodinovou, minutovou i vteřinovou ručičku včetně datumovky, seřizující se typickým způsobem. Na pozadí ciferníku se vyjímá černé tedy vizuálně potlačené logo návrhářovy značky.  Samozřejmostí je prachotěsnost, vlhkotěsnost odolnost vůči vodě.

Leo Macenauer a jeho kolekce Grey Times z roku 2006 Leo Macenauer a jeho kolekce View of the Folk z roku 2007 Leo Macenauer a jeho kolekce Folding the Future z roku 2009 Leo Macenauer a jeho kolekce Ready to Wear z roku 2011

„Nejdříve ze všeho přišla inspirace, první skicy na papír, dále bylo třeba vše vymodelovat ve 3D jako vizualizaci, absolvovat několik konzultací, udělat tvarové korekce, umístit logo, vybrat materiály, vybrat strojek stanovit barvy modelu, okótovat výsledný tvar, zaslat celé detailní dokumentace do výroby a potom už následovala jen korekce tvaru ve výrobě,“ popsal celý tvůrčí proces pro DesignMag.cz sám Leo Macenauer.

Video: Detailnější pohled na stylové hodinky Leo Macenauer

„Snažil jsem se, aby hodinky byly dostupné zejména pro ty, kteří ocení mladý český design a proto mi jako nejlepší cesta připadlo nabídnout je čtenářům on-line magazínu DesignMag.cz na jeho e-shopu DesignBuy.cz, který jej na internetu prodává exkluzivně. Ceny jsem se snažil stlačit natolik, aby byly hodinky co nejvíce dostupné. Hodinky s kovovým páskem budete moci zakoupit za 3 250 českých korun a druhý model s koženým páskem za 2 850 korun,“ dodává mladý návrhář a designér.

Hodinky značky Leo Macenauer koupíte na DesignBuy.cz

Čtěte všechny články na téma hodinky

Foto a zdroj: Leo Macenauer

Článek ze dne: 2.12.2011
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588