Děkujeme za přízeň nám i designu!

Minimalistické hodinky NAVA přichází do Česka

Náramkové hodinky NAVA v designu od ateliéru Denis Guidone

Italská značka NAVA, specializující se na stylové módní doplňky, posílá do České republiky své nejlepší reprezentanty. Náramkové hodinky pro ni navrhl italský designér Denis Guidone hned v několika jedinečně pojatých minimalistických variantách, které jsou navíc vyráběny ve dvou velikostech pro pány i dámy.

Historie značky NAVA sahá až do roku 1970. Od této doby je známá produkcí stylových osobních doplňků, jako jsou zavazadla, doplňky do kanceláří, nástěnné hodiny a především náramkové hodinky. Ty se staly natolik slavnými pro svůj design, že jsou synonymem pro značku samotnou a dokládá to i fakt, že je, prodávají nejvýznamnější design shopy po celém světě.

Náramkové hodinky NAVA v designu od ateliéru Denis Guidone Náramkové hodinky NAVA v designu od ateliéru Denis Guidone Náramkové hodinky NAVA v designu od ateliéru Denis Guidone Náramkové hodinky NAVA v designu od ateliéru Denis Guidone

Hodinky pro značku NAVA navrhl italský designér Denis Guidone, jenž si pohrál s myšlenkou netradičních ciferníků. Výsledek je neskutečně působivý, minimalistický a přesto maximálně informativní s přesností na minutu, i když někomu může chvíli trvat naučit se čas odečítat. Dojem umocňuje jak barevná kombinace, kde byla použita osvědčená černá a bílá barva, tak použití materiálů jako je nerezová ocel, kůže a švýcarské nebo japonské hodinové strojky.

Náramkové hodinky NAVA Ora Lattea Náramkové hodinky NAVA Ora Unica Náramkové hodinky NAVA Tempo Libero Náramkové hodinky NAVA Ora Nero

V nabídce je tak už konečně i u nás pět modelů. Nejdecentnějším modelem je Ora Lattea, které mají bílý ciferník a hodiny s minutami ukazují jen malé černé tečky. Hodinky Ora Unica mají ciferník černý a zdobí jej jen dvě propletené spirály, jejichž zakončení ukazuje na hodiny a minuty. Model Tempo Libero má trochu odlišně rámeček ciferníku značen po pěti minutách. Hodiny a minuty pak odečítají dvě čáry od sebe barevně odlišené. Všechny tyto modely se vyrábí ve velikostech ciferníku 42 a 36 milimetrů, které jsou vhodné i pro dámy.

Náramkové hodinky NAVA na ruce Návod na odečet času z hodinek NAVA Denis Guidone a jeho minimalistický obal pro hodinky NAVA Denis Guidone a jeho minimalistický obal pro hodinky NAVA

Zcela odlišný přístup extravagance volí hodinky Ora Nero, které jsou vyráběny jen ve velikostech ciferníku 42 milimetrů. Ciferník je klasicky kulatý jen na spodní pravé straně je seseknutý. Čas je odečítán klasickými ručičkami a dokonce vteřinovou ručičkou, která již má svůj smysl díky použití klasického značení 60 dílky. Ceny hodinek se na DesignBuy.cz pohybují od 3125 do 3250 českých korun, tedy v přepočtu méně než zahraničí, kde stojí od 125 do 145 eur.

Hodinky značky NAVA zakoupíte na DesignBuy.cz

DesignVid.cz nabízí video Minimalistické hodinky NAVA ukazují čas trochu jinak

Foto a zdroj: NAVA

Článek ze dne: 23.1.2012
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5955
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588