Děkujeme za přízeň nám i designu!

Pátá módní kolekce H&M proti AIDS je v prodeji

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

Švédský módní dům H&M spustil prodej v pořadí už páté módní kolekce Fashion Against AIDS, která má za cíl sama zvýšit povědomí o nemoci AIDS a zároveň získat finanční prostředky na programy podporující informovanost mládeže. Letošní kolekci zdobí rozmanité pestrobarevné domorodé prvky na současném trendy oblečení. Kolekce je v prodeji i u nás.

Nová kolekce se může pochlubit originálními potisky plnými barev, které pro značku vytvořili umělci a ilustrátoři z mnoha zemí. H&M doufá, že výtěžek z prodeje, tedy 25 procent z ceny zboží, bude stejně vysoký, ne-li vyšší než minulý rok, kdy se vybralo 45 milionů švédských korun, tedy asi 126 milionů českých korun. Tyto peníze pak půjdou na mezinárodní projekty mající zlepšit informovanost o viru HIV a nemoci AIDS jako Designers Against AIDS, MTV Staying Alive Foundation, United Nations Population Fund a YouthAIDS.

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

V letošní letní módní kolekci opět najdeme trička, topy, šaty, plavky, kraťasy, bundy, legíny, turecké kalhoty určené pánům i módní doplňky jako boty, bižuterie, pončo nebo třeba obal na iPhone či houpací síť. Domorodé vlivy se pak projevují v podobách maorských černobílých potisků, afrických lemů či jako folklorní vzory z Grónska, mezi nimiž najdeme nařasená trička, mřížkované krajky, třásně či mračení kusu oblečení do různých barev. Některé produkty vypadají retro, některé dost hippies.

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

„Zbožňuji letošní kolekci Fashion Against AIDS. Spojuje tolik globálních stylů nesoucích výraznou módní ideu, které zároveň pomáhají šířit povědomí o HIV a AIDS. Je úžasné, že kolekce zahrnuje práce umělců a ilustrátorů z řady různých zemí a přitom nám pomáhá sehnat prostředky na tyto životně důležité charitativní projekty zaměřené na problematiku HIV a AIDS mezi mladými lidmi,“ říká vrchní návrhářka H&M Ann-Sofie Johansson ke kolekci, která je k dostání ve 300 prodejnách po celém světě, včetně České republiky.

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

Souběžně s uvedením kolekce H&M probíhá další charitativní akce spojená se soutěží s názvem Polibek pro dobrou věc, kterou pořádá časopis Vice. Na speciální stránky Fashion Against AIDS můžete nahrát svou líbající se fotografii a vyhrát pozvání do H&M showroomu v Praze a outfit pro sebe i svého partnera. Za každou fotku přispěje H&M další jeden dolar, tedy asi 18 českých korun, na prevenci a boj s AIDS.

Foto a zdroj: H&M a Polibek pro dobrou věc

Zpráva ze dne: 4.5.2012
Téma: , , , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Pavilon KA2015 od J. Mayer H. v Karlsruhe

Futuristický pavilon od J. Mayer H. ozdobí Karlsruhe

Město Karlsruhe v roce 2015 oslaví 300 let od založení města. K tomuto výročí byla vypsána architektonická soutěž pro postavení dočasného pavilonu v otevřeném prostoru, kde se budou pořádat různá kulturní představení jako koncerty, filmové premiéry, divadelní představení, autorská čtení.  Zvítězil návrh futuristický studia J. Mayer H.
Ukázka z výstavy In the Making v londýnském Design Museum

In The Making přibližuje výrobu diamantů i tužek

Kurátorem současné výstavy v londýnském Design Museum je světoznámá designérská dvojice Edward Barber a Jay Osgerby. Žádnou retrospektivu ale nečekejte. Jak už samotný název napovídá, namísto prezentace hotových produktů se designéři rozhodli zaměřit na proces jejich vzniku.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3677
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588