Kontaktujte naší redakci!

Pátá módní kolekce H&M proti AIDS je v prodeji

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

Švédský módní dům H&M spustil prodej v pořadí už páté módní kolekce Fashion Against AIDS, která má za cíl sama zvýšit povědomí o nemoci AIDS a zároveň získat finanční prostředky na programy podporující informovanost mládeže. Letošní kolekci zdobí rozmanité pestrobarevné domorodé prvky na současném trendy oblečení. Kolekce je v prodeji i u nás.

Nová kolekce se může pochlubit originálními potisky plnými barev, které pro značku vytvořili umělci a ilustrátoři z mnoha zemí. H&M doufá, že výtěžek z prodeje, tedy 25 procent z ceny zboží, bude stejně vysoký, ne-li vyšší než minulý rok, kdy se vybralo 45 milionů švédských korun, tedy asi 126 milionů českých korun. Tyto peníze pak půjdou na mezinárodní projekty mající zlepšit informovanost o viru HIV a nemoci AIDS jako Designers Against AIDS, MTV Staying Alive Foundation, United Nations Population Fund a YouthAIDS.

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

V letošní letní módní kolekci opět najdeme trička, topy, šaty, plavky, kraťasy, bundy, legíny, turecké kalhoty určené pánům i módní doplňky jako boty, bižuterie, pončo nebo třeba obal na iPhone či houpací síť. Domorodé vlivy se pak projevují v podobách maorských černobílých potisků, afrických lemů či jako folklorní vzory z Grónska, mezi nimiž najdeme nařasená trička, mřížkované krajky, třásně či mračení kusu oblečení do různých barev. Některé produkty vypadají retro, některé dost hippies.

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

„Zbožňuji letošní kolekci Fashion Against AIDS. Spojuje tolik globálních stylů nesoucích výraznou módní ideu, které zároveň pomáhají šířit povědomí o HIV a AIDS. Je úžasné, že kolekce zahrnuje práce umělců a ilustrátorů z řady různých zemí a přitom nám pomáhá sehnat prostředky na tyto životně důležité charitativní projekty zaměřené na problematiku HIV a AIDS mezi mladými lidmi,“ říká vrchní návrhářka H&M Ann-Sofie Johansson ke kolekci, která je k dostání ve 300 prodejnách po celém světě, včetně České republiky.

Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012 Módní kolekce Fashion Against AIDS od H&M na rok 2012

Souběžně s uvedením kolekce H&M probíhá další charitativní akce spojená se soutěží s názvem Polibek pro dobrou věc, kterou pořádá časopis Vice. Na speciální stránky Fashion Against AIDS můžete nahrát svou líbající se fotografii a vyhrát pozvání do H&M showroomu v Praze a outfit pro sebe i svého partnera. Za každou fotku přispěje H&M další jeden dolar, tedy asi 18 českých korun, na prevenci a boj s AIDS.

Foto a zdroj: H&M a Polibek pro dobrou věc

Zpráva ze dne: 4.5.2012
Téma: , , , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Homepage autora | Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3665
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588