Kontaktujte naší redakci!

Švýcarské brýle Sire jsou ručně vyrobeny z rohoviny

Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu

Brýle značky Sire vyráběné švýcarskou firmou Swisshorn jsou opravdovým unikátem. Jde o designově vyladěné a dokonale ručně zpracované brýle z buvolího rohu. Výroba i použitý materiál ctí dávnou tradici z dob šlechticů a šlechtičen, kteří znali svou cenu a chtěli pro sebe jen to nejlepší.

Pod značkou Sire se ukrývají originální ručně vyráběné brýle. Každý kus je dělán zvlášť a má svou ojedinělou barvu a texturu. I proto brýle nesou honosnou značku Sire. Je to totiž vznešené označení, které se používalo hlavně ve Spojeném království pro titul baroneta či rytíře. Odtud také dva zkřížené meče ve znaku brýlí. Tito šlechtici nosili jen to, co bylo z ušlechtilého materiálu, mělo unikátní vzhled a prošlo rukama těch nejlepších řemeslníků v okolí.

Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu

Výrobce brýlí Sire usiluje o dodržení těchto tradic a zaměřuje se na nejlepší řemeslnou výrobu, dokonalý design a nejkvalitnější materiály vhodné k tomu, aby je nosila šlechta. Každý jednotlivý kus brýlí je vyroben z pečlivě vybraného přírodního buvolího rohu. Na tuto výrobu se již řadu let specializuje švýcarská firma Swisshorn. Design brýlí navazuje na tradici používání přírodního rohu jako běžného pracovního materiálu.

Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu

Designéři z firmy Swisshorn propojují své dovednosti a nápady v něco unikátního. Ručně proměňují drsnou rohovinu ve zcela hladký a elegantní materiál. Zpočátku výrobního procesu jsou tenké vrstvy rohoviny opracovány do tvaru desky, ze které jsou pak vyřezávány jednotlivé součásti, jako jsou obruby a stranice brýlí. V několika dalších krocích jsou tyto komponenty pečlivě vyleštěny a vyhlazeny. Poté, co jednotlivé části dosáhnou požadovaného tvaru, se složí dohromady.

Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu

Každá obruba také dostane pomocí laseru svou unikátní referenční značku, čímž se stane nezaměnitelným originálem, jediným na světě. V konečné fázi jsou otvorem nad nosem, který je typický pro všechny brýle značky Sire, a za využití přirozené pružnosti materiálu, vloženy samotné čočky.

Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu Švýcarské brýle značky Sire z buvolího rohu

Jedinečné brýle Sire si můžete dopřát i vy. K zakoupení jsou buď prostřednictvím oficiálních internetových stránek The Sire nebo v jednom z kamenných obchodů, které se nacházejí ve Švýcarsku, Belgii, Francii, Holandsku, Německu, Itálii, Portugalsku, Kanadě a Číně. Vzhledem k ruční výrobě a speciálnímu materiálu však počítejte s vyšší cenou, která se pohybuje kolem 1 300 eur, tedy bezmála 33 000 korun českých.

Čtěte všechny články na téma brýle a Švýcarsko

Foto a zdroj: Sire

Zpráva ze dne: 13.5.2012
Téma: , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Andrea Málková studuje design nábytku a tvorbu interiérů na Mendelově univerzitě v Brně. Je snílek s mnoha nápady a zastánce jednoduchého funkčního designu bez zbytečných dekorací. Volný čas tráví s přáteli, malováním, snowboardingem a kulturními akcemi.
Homepage autora | Všechny články od Andrea Málková | Kontakt

Komentáře k tomuto designu

Celkem komentářů: 2 komentářů
  1. Matthew - ze dne: 15.5.2012 - 11:59

    Pěkně debilní.. nechápu, jak si někdo může ujíždět na tom, že má brejle z kel slonů a podporovat tak tenhle neuvěřitelně neštastnej a drastickej obchod.

  2. Jiří Jaroš - ze dne: 16.5.2012 - 14:14

    Matthew: Přečtěte si ten článek.

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Nemocniční ubytování pro děti Ronald McDonalds Haus

Zaha Hadid navrhla apartmány v dětské nemocnici

Každý známe nemocniční prostředí jako chladné, bez špetky útulnosti, bez barev. V létě 2014 bude díky McDonalds Kinderhilfe Stiftung v Hamburgu otevřena nemocnice pro těžce nemocné děti. Ve spolupráci s AIT ArchitectureSalona bylo možno získat 11 renomovaných architektů z devíti zemí, mezi nimi je například i Zaha Hadid, kteří se podíleli na designu jednotlivých apartmánů.
Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3669
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588