Kontaktujte naší redakci!

Sestry Olsenovy oceněny za kolekci pro The Row

Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen

Council of Fashion Designers of America každoročně odměňuje nejvýraznější osobnosti módního designu celkem v jedenácti kategoriích, od designéra dámských a pánských kolekcí, módní ikonu, až po mediální vliv či celoživotní přínos. Nejprestižnější cenou je však designér roku dámských kolekcí a cena za celoživotní přínos.

První zmiňovanou v minulých ročnících získal například Ralph Lauren (2007), Alexandr McQueen (2003), Miuccia Prada (1993) či tehdy ještě ani ne třicetiletý Marc Jacobs (1992). Letos si prestižní ocenění odnesly sestry Olsenovy, na které si možná vzpomínáte jako na blonďatá dvojčátka ze seriálu Full House. V současné době se však již řadu let věnují módnímu designu, který obě vystudovaly v New Yorku. Jejich značka The Row existuje od roku 2007 a od roku 2009 se pravidelně prezentuje na newyorských týdnech módy. Autorky značku prezentují jako ready-to-wear a soustřeďují se na hladké linie, perfektní střih a luxusní materiály.

Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen

The Row preferuje volný střih, vzdušnost a minimalistickou jednoduchost s detailními prvky, na nichž je vidět, že inspirací pro Olsenky často bývá Asie, zejména pak Japonsko a Indie, kam obě návrhářky pravidelně jezdí. Nutno podotknout, že jejich kolekce nejsou nejobsáhlejší, na druhou stranu jsou zaměřené na detail a dokonalé provedení. Část produkce je ve Spojených státech, část v severní Itálii, jež je pověstná prestižními krejčovskými dílnami.

Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen

Přestože si Mary-Kate a Ashley odnesly cenu pro designéra dámských kolekcí, jejich tvorba pokrývá i doplňky. Od letošního roku svoji tvorbu totiž rozšířily o kolekci kabelek a brýlí, které svým designem ctí charakter celé značky, a je tedy možné, že v příštích letech sestry Olsenovy převezmou ocenění i pro designéra doplňků.

Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen Kolekce značky The Row na podzim a zimu 2012 od Mary-Kate a Ashley Olsen

Druhou nejvíce očekávanou cenu večera převzal Tommy Hilfiger za celoživotní přínos. Není asi nutné objasňovat náležitost tohoto ocenění, a tak rovnou přejdu k módní ikoně tohoto roku, jíž se stal Johnny Depp, který se bohužel nezúčastnil slavnostního předávání. Když přijde na styl Johnnyho Deppa, část kritiků v čele se Suzy Menkes z International Herald Tribune tvrdí, že plácá jedno přes druhé a je to, co se módy a stylu týče, barbar. Druhá část, ke které patří i šéfredaktorka amerického Vogue Anna Wintour, oponuje, že je Depp módní chameleon s osobitým stylem nezávislým na aktuálních trendech a je naopak sám zdrojem inspirace pro módní průmysl. Ať si každý vytvoří svůj názor, já tvrdím, že Johnny Depp je osobnost s výrazným charismatem, které se přirozeně promítá do jeho oblékání, nicméně stále ho preferuji spíše jako herce než jako stylistu.

DesignVid.cz nabízí video Podívejte se na přehlídku podzimní kolekce The Row

Čtěte všechny články na téma móda a přehlídka

Foto a zdroj: CFDA a The Row

Zpráva ze dne: 11.6.2012
Téma: , , , , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Kristina Sedeke je bakalářem Sociální a Masové Komunikace, momentálně studuje Mediální Design v belgických Antwerpách. Pracovala tři roky v PR, psala pro časopis Juicy a spolupracovala s Lidovými novinami. Mimo módy a modernímu umění se věnuje sportu.
Homepage autora | Všechny články od Kristina Sedeke | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Koncept vozu Volvo Concept Estate

Volvo Concept Estate je futuristický Shooting Brake

Autosalon v Ženevě je dějištěm premiéry švédské kreace Concept Estate od automobilky Volvo. Model rozvíjí nejnovější designový jazyk značky, navržený pod vedením Thomase Ingenlatha a připomíná veřejnosti ojedinělou a sportovní karoserii typu Shooting Brake.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3663
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588