Kontaktujte naší redakci!

Liviana Conti uvedla kreativní zimní kolekci úpletů

Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013

Italská značka Liviana Conti, která nese jméno své hlavní návrhářky, se specializuje na kreativní úplety. Se dvěma kolekcemi ročně je možné ji považovat za zakladatele trendu nekonvenčních pletenin. V letošní zimní kolekci sází opět na kvalitní materiály a minimum barev, modely mají široký rozptyl od elegantních minimalistických kousků po avantgardní kreace ve stylu vagabunda.

Úplety značky Liviana Conti mají dlouholetou tradici a řadu podob. Návrhářka stejného jména začala své první ženské modely vytvářet v Miláně v roce 1982 a značka si od počátku zakládala na kvalitních materiálech.  Ze svých tehdejších standardů neslevila, její kolekce jsou dodnes nadčasové a módě podléhají jen minimálně. Zato se vyznačují jasným kreativním rukopisem hlavní návrhářky Liviany, která je pro značku stále klíčovou osobou. Modely Liviany Conti jsou nekonvenční a ženské, často skoro experimentálního rázu, určené kreativním městským ženám.

Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013

Značka často používá vrstvení a hraje si i se strukturami svých materiálů. Z barev dlouhodobě převažuje klasika - často sází na základní kontrast černé a bílé. V každé kolekci je tato dvojice doplněna jen několika málo dalšími barvami, z nichž nejčastěji převažuje šedá, béžová či modrá. Pokud se na jejich modelech objeví vzory, jde většinou o základní minimalistické tvary.

Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013

V jejich úpletech můžete vypadat jako elegantní dáma i jako vagabund. Pod značkou Liviana Conti najdete stejně tak jednoduché minimalistické svetry (často jen s drobným detailem jako štepování nebo drobné vázání) jako složitější vrstvené šaty s průstřihy. Na trh uvádí každoročně dvě ucelené kolekce, ve kterých najdete vše od topů, přes šaty, svetry sukně i kabáty. V posledních letech kolekce doplňuje i o jiné materiály, pracuje s hedvábím či kůží, a kromě klasických kousků každodenního šatníku u nich najdete i doplňky nebo večerní šaty.

Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013 Liviana Conti a kolekce na období podzim a zima 2012 až 2013

Jejich letošní zimní kolekce se nese v duchu klasických kontrastů černé a bílé, dalšími použitými barvami jsou temná modrá a tělová. Kolekce je nebývale rozmanitá a obsahuje pletené svetry a topy na všechny způsoby, asymetrické vlněné šaty, kolové sukně i kožené bundy. Výrazně pracuje s asymetrií, zvýrazněním ramen a kontrastem jemných materiálů s kůží.

DesignVid.cz nabízí video Liviana Conti ukazuje zimní kolekci v psycho klipu

Čtěte všechny články na téma móda

Foto a zdroj: Liviana Conti

Zpráva ze dne: 22.1.2013
Téma: , , , , ,
Další zprávy: « Starší zpráva Novější zpráva »

Sdílejte článek na: Facebook.com Twitter.com MySpace.com GooglePlus.com Pinterest.com   odešlete na e-mail: email   nebo vytiskněte: tisknout

Ohodnotit přes Facebook:
Fotografie autora

Autor zprávy:
Anna Balíčková vystudovala literaturu a žurnalistiku, točila a psala o divadle, teď radí firmám, jak správně komunikovat. Miluje Vitru a černou barvu. Je vášnivý psavec a má slabost pro českou módu, proto píše pro DesignMag.cz.
Homepage autora | Všechny články od Anna Balíčková | Kontakt

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly serveru pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.DESIGNBUY E-SHOP

Výběrový design e-shop se stovkami kvalitních a ozkoušených produktů českých i zahraničních designérů a značek. Více na DesignBuy.cz »

Nepřehlédněte

Kia Sportage ve zmodernizované verzi na rok 2014

Kia uvádí novou Sportage v modernějším designu

Ženevský autosalon byl dějištěm premiéry modernizovaného SUV Kia Sportage, nejprodávanějšího modelu jihokorejské značky v Evropě. Omlazovací kůra, jíž tento populární automobil podstoupil, zahrnuje designové úpravy, posílení celkové kultivovanosti a přináší prémiový audiosystém Infinity by Harman.
Residence Freundorf blízko Vídně od Project A01

Residence Freundorf je monolitický solitér u Vídně

Rakouskému architektonickému studiu Project A01 se podařilo v pozoruhodném projektu Residence Freundorf nenásilně začlenit minimalistické pojetí domu do okolní přírody. Přísné linky bělostné vily i přes svoji dravost pobouří asi jen málo koho.

Partneři

přejděte na Font.cz         přejděte na DesignPortal.cz         přejděte na Archii.cz        přejděte na CzechDesign.cz
přejděte na YoungPrimitive.cz       přejděte na Fler.cz       přejděte na Auto-Design.cz      přejděte na GJF.cz
přejděte na DesignBy.sk      přejděte na DesignEast.eu      přejděte na UPM.cz      přejděte na Material Times

Spojte se s námi

Facebook.com Twitter.com MySpace.com Google+ Pinterest.com YouTube.com RSS kanál Přidat do oblíbených / záložek Kontaktujte nás

Fanoušci na Facebook.com

Statistika

Založeno: 1. února 2008
Počet článků: 3669
Počet komentářů: 1066
Návštěvnost: přes 100 tisíc/měs.
Čtenost článků: až 250 tisíc/měs.
Rekord za den: 18 588