Děkujeme za přízeň nám i designu!

Pavla Podsedníková navrhla kolekci 3D tištěných bot

Boty z kolekce Instant Shoe od Pavly Podsedníkové

Mladá česká designérka Pavla Podsedníková navrhla unikátní a na české poměry zcela přelomovou kolekci bot nazvanou Instant Shoe. Využívá v ní moderní technologie 3D tisku, karbonová vlákna i vakuové tvarování. Výsledkem jsou extravagantní boty, u kterých není divu, že si je již objednala i Lady Gaga.

Pavla Podsedníková, absolventka ateliéru Design oděvu a obuvi na pražské UMPRUM, rozvířila klidné vody českého designu. Její poslední projekt si nic nezadá s trendem plastových bot a v mnohém je i překračuje. Jako svou diplomovou práci vytvořila instantní boty na míru. Představte si, jaké by to bylo mít boty jen pro vás, přesně dle vaší nohy a vkusu a v moderním zpracování. Instant Shoe tohle vše umí. Díky digitalizaci ve 3D dostanete pár přímo pro vás. A nejen, že vám bude perfektně sedět, můžete si i vybrat z archivu návrhů nebo si vymyslet svůj vlastní design.

Boty z kolekce Instant Shoe od Pavly Podsedníkové Boty z kolekce Instant Shoe od Pavly Podsedníkové Boty z kolekce Instant Shoe od Pavly Podsedníkové Boty z kolekce Instant Shoe od Pavly Podsedníkové

Instant Shoe je zcela nové pojetí, kde stačí, abyste byli dostatečně odvážní a nechali si zrealizovat svojí představu o ideální obuvi. Omezení neexistují a takové boty budou víc než jen součástí oblečení. Díky jedinečné technologii dostanete umělecké dílo, které když zrovna nebudete mít na noze, můžete dát na piedestal a chlubit se svým vkusem pro nové trendy.

Boty z kolekce Instant Shoe od Pavly Podsedníkové Boty z kolekce Instant Shoe od Pavly Podsedníkové Boty pro značku Naranu od Pavly Podsedníkové Boty pro značku Naranu od Pavly Podsedníkové

Jedinečné je i zpracování, pro každý pár musí být navrženo speciální konstrukční řešení. Je tedy jistota, že zrovna ty vaše budou opravdový originál. Ve výrobě se používá moderní technologie 3D tisku, ABS vakuové tvarování a karbonová vlákna. Vše je založeno na klasickém řemeslném zpravování ale v novém pojetí s využitím nejnovějších technologií. Boty jsou však prozatím konceptem a není možné si je zatím zakoupit ani objednat. Pořád je to tak trochu hra budoucnosti.

Boty pro značku Naranu od Pavly Podsedníkové Boty pro značku Naranu od Pavly Podsedníkové Unisize šaty od Pavly Podsedníkové Unisize šaty od Pavly Podsedníkové

Pavla Podsedníková tvořící mimo jiné pod značkou Naranu, navrhla již dříve experimentální kolekci obuvi z kůže a dřeva. Boty byly vyráběny v malých kolekcích, limitovaných edicích nebo unikátních kusech. Pavla však netvoří pouze obuv, ale jejím dalším projektem je i oděv. Stejně hravé jako boty jsou i její červené šaty v unisize velikostech - každá žena si je může upravit podle toho, jaký styl se jí líbí nejvíce, anebo jej měnit každý den a být stále nová.

Šaty od Pavly Podsedníkové zakoupíte exkluzivně na DesignBuy.cz

Foto: Tomáš Mikule a Patrik Borecký
Zdroj: Pavla Podsedníková

Článek ze dne: 18.7.2013
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Katka Vítková žije vším tvořivým, od umění, módy po kulturní akce. Design je pro ni svět plný emocí, kde nic není nemožné. Baví ji všechny projekty s duší a nápadem a v poslední době se specializuje na módu a propagaci DIY šití.
Všechny články od Katka Vítková | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588