Klikněte a napište nám e-mail!

Startuje Prague Fashion Weekend se 45 přehlídkami

Vizuál akce Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Na letošní akci Prague Fashion Weekend se kromě řady českých návrhářů objeví i hvězda mezinárodního formátu, světoznámý návrhář obuvi Jimmy Choo. Přijede jako speciální host a posílí tak řady designérů, kteří na akci představí své aktuální kolekce. Akce startuje 18. září a bude hostit na 45 módních přehlídek celkem od 54 módních návrhářů.

V centru Prahy poblíž Pařížské ulice vyroste od 18. do 22. září stan prestižní módní akce nazvané Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Stejně jako každý rok a podobně jako v Berlíně nebo New Yorku se i v Praze pod tímto názvem představí řada lokálních i mezinárodních módních celebrit.

Jimmy Choo na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Jimmy Choo na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Z českých návrhářů zde své nejaktuálnější kolekce představí například v Paříži žijící návrhářka českého původu Kateřina Geislerová, Petra Balvínová se značkou TIQE nebo návrhářské duo Radka Sirková a Anna Tušková se značkou Chatty. Svou první kolekci oděvů představí Eva Vontorová, která se doposud pod značkou Ether specializovala na výrobu originálních kabelek. Z klasických jmen české módy se lze těšit na návrhářky Ivanu Follovou, Hanu Havelkovou, Moniku Drápalovou nebo Hanu Stocklassovou. Z mladých a nadějných se zde objeví třeba Lenka Štěpánková se značkou JSEM, loňský objev Jindra Jansová nebo všestranná designérka Zuzana Kubíčková.

Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Speciální prostor na akci dostanou studenti – vlastní přehlídkou budou zastoupeni absolventi Vysoké školy umělecko-průmyslové z Ateliéru módní tvorby pod vedením Pavla Ivančiče nebo studenti Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze. V rámci akce proběhne také několik workshopů a diskuzí s předními představiteli módní obce.

Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend Módní návrháři a značky na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend

Nejzásadnější akce celého Fashion Weekendu se odehraje během sobotní noci, kdy proběhne exkluzivní přehlídka kolekce šperků značky Zofie Angelic a fashion show Prague Meets Berlin zaštítěná jménem momentálně nejuznávanějšího českého designéra Jakuba Polanky. Právě na tuto akci dorazí i zmiňovaná zahraniční hvězda celé akce, malajský návrhář obuvi Jimmy Choo, jehož boty nosí celý Hollywood.

Čtěte další články na téma události a móda

Foto a zdroj: Prague Fashion Weekend

Článek ze dne: 18.9.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588