Děkujeme za přízeň nám i designu!

Zorya představila v instalaci na vodě nové šperky

Šperkařská značka Zorya dvojice Daniel Pošta a Zdeněk Vacek

Na designérské přehlídce Designblok 2013, která trvá do neděle 13. října, byste rozhodně neměli minout instalaci české šperkařské značky Zorya. Daniel Pošta a Zdeněk Vacek prezentují nové kolekce šperků Baroque, Crystalline a vylepšenou Virus na dřevěných prknech na vodě.

Ve čtvrtém patře Openstudia Kafkův dům najdete jednu z nejnápaditějších instalací letošní designérské přehlídky Designblok 2013. Podlahu zde pokryla voda a návštěvníci se pohybují po cestách z širokých dřevěných prken. Stejná prkna na vyvýšených kovových konstrukcích posloužila jako výstavní plochy pro šperky známé značky Zorya dua Zdeněk Vacek a Daniel Pošta.

Šperkařská značka Zorya dvojice Daniel Pošta a Zdeněk Vacek Šperkařská značka Zorya dvojice Daniel Pošta a Zdeněk Vacek Šperky značka Zorya - Virus Šperky značka Zorya - Virus

Oba tvůrci se rozhodli letos ukázat kam se jejich kolekce Virus, kterou jsou nejznámější a díky níž získali i prestižní ocenění Czech Grand Design, posunula a rozvinula. Pokochat se tak můžete provazovými náhrdelníky a náramky, na kterých speciální technologií vyrostou jako virus krystaly. Inspirace přístavy a lany obalenými mechem zůstaly, proto nově najdeme na špercích mechově jemný povrch a tu a tam je do nich vsazena nepravidelně tvarovaná perla.

Šperky značka Zorya - Virus Šperky značka Zorya - Virus Šperky značka Zorya - Baroque Šperky značka Zorya - Baroque

Absolutní novinkou je pak kolekce Baroque, kterási hraje s bílými, růžovými a zelenými perlami nezvyklých nepravidelných tvarů, které jsou osázeny diamanty. V kolekci najdeme dva druhy náušnice, náhrdelník a prsten. Novinkou je i kolekce Crystalline nabízející krystalické tvary náušnic, náhrdelníků a náramků na tenkých řetízcích. Díky kompletnímu popatinování pak pomalu šperky patinu na některých místech ztrácí a dochází k vznikání unikátních odlesků šperků. Do stejné kolekce patří i řetězy ze zlata napadené surovými diamanty.

Šperky značka Zorya - Crystalline Šperky značka Zorya - Crystalline Šperky značka Zorya - Crystalline Šperky značka Zorya - Crystalline

Ze starších kolekcí je nutno zmínit především Bye Bye Birdie, která byla s obrovským ohlasem uvedena na designérské přehlídce Designblok 2009. Kolekce čítá náušnice a náhrdelníky připomínající vesmírné lodě, brouky či květy. Vyráběny jsou z nerezu a osázeny říčními perlami, textilem nebo broušenými polodrahokamy.

Šperky značky Zorya zakoupíte na DesignBuy.cz

Foto: DesignMag.cz a Tomáš Brabec & Patrik Borecký

Článek ze dne: 12.10.2013
Téma: , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588