Děkujeme za přízeň nám i designu!

Čeští návrháři se ukáží na akci London Fashion Week

Last Fata Morgana na International Fashion Showcase 2016

Čeští módní designeři se budou prezentovat na přehlídce Last Fata Morgana v rámci International Fashion Showcase 2016, která je oficiální doprovodnou akcí London Fashion Week. Ve dnech 19. až 23. února ji z tvorby studentů a absolventů pražské UMPRUM do prostor londýnského Somerset House sestavil Pavel Ivančic.

„Rádi se podílíme na projektech, ve kterých se propojují různé umělecké žánry a obory. Tato přehlídka – nádherná, rozmanitá, odvážná, nápaditá a plná radosti – prezentuje kreativní talent českých umělců v té nejlepší možné podobě,“ dodává jeho ředitelka Českého centra v Londýně Tereza Porybná, která se významně zasadilo o to, že se čeští designéři prezentují na této akci prezentují již potřetí.

Last Fata Morgana na International Fashion Showcase 2016 Last Fata Morgana na International Fashion Showcase 2016 Last Fata Morgana na International Fashion Showcase 2016 Last Fata Morgana na International Fashion Showcase 2016

,,Hlavní myšlenkou expozice je vyjádřit pohled na módu jako vidinu lepšího světa, kde rovnoprávnost, tolerance a svoboda patří mezi základní lidské hodnoty,” říká kurátor projektu a přední český návrhář Pavel Ivančic. Ten vybral do expozice tvorbu sedmi módních designérů, mezi které patří Filip Jakab, Karolína Juříková, Tereza Rosalie Kladošová, Markéta Kratochvílová, Monika Krobová, Sofya Samareva a Antonín Šimon.

Čtěte další články na téma Londýn a móda

Foto a zdroj: České centrum Londýn

Článek ze dne: 9.2.2016
Téma: , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6002
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588