Klikněte a napište nám e-mail!

Eliška Lhotská vytvořila šperky z odlitků kusů chleba

Eliška Lhotská a kolekce  New Archeology

Šperkařka Eliška Lhotská vytvořila novou kolekci s názvem New Archeology, kdy odlévala kousky chleba pro zachování daleké budoucnosti. Zabývá se hodnotou lásky, domova, jídla a pomocí chleba a jeho stříbrných odlitků nastavuje dnešní konzumní společnosti zrcadlo.

Dlouhodobé zkoumání tradičních rituálů pokračuje v práci Elišky Lhotské v rámci kolekce s názvem New Archeology. Novou kolekcí navazuje na dlouhodobý projekt Pomník, který vznikal již od roku 2012. Pomocí stříbrných odlitků chleba připomínala tradiční hodnoty. Nyní připojuje pohled do budoucna. I obyčejný kousek chleba je možné odlít do kovu a tím jej zachovat pro dalekou budoucnost. Drobek chleba se stává odlitkem historie, kterou možná zapomeneme.

Eliška Lhotská a kolekce New Archeology Eliška Lhotská a kolekce New Archeology Eliška Lhotská a kolekce New Archeology Eliška Lhotská a kolekce New Archeology

V rámci kolekce New Archeology vznikly zcela nové kusy šperků. Autorská kolekce broží a náhrdelníku, kterou doprovází užitá kolekce organických stříbrných šperků s různou povrchovou úpravou. Nejvýraznější z nich je určitě série melancholických černých šperků. Šperkařka nejprve používá chlebové těsto z kterého modeluje a poté formuje k odlití do stříbra nebo pracuje se zaformováním celých kousků chleba. Myšlenka je klíčovým, bazálním aspektem její práce.

Eliška Lhotská a kolekce New Archeology Eliška Lhotská a kolekce New Archeology Eliška Lhotská a kolekce New Archeology Eliška Lhotská a kolekce New Archeology

Představte si svět v roce, kdy se vše rozplynulo. To, co bývalo zvykem, stalo se světelným příběhem zapsaným v binárním kódu. To, co bývalo realitou, se rozpustilo v jezeře informací. Eliška Lhotská se zabývá převážně konceptuálním pojetím šperku. Je absolventkou šperkařského ateliéru v Bratislavě.

Čtěte další články na téma šperky

DesignVid.cz uvádí Eliška Lhotská uvádí kolekci šperků New Archeology

Foto: Tomáš Polák a Taja Spassková
Zdroj: Eliška Lhotská

Článek ze dne: 7.3.2016
Téma: , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Nikola Kadlecová vystudovala módní návrhářství na Technické univerzitě v Liberci. Má ráda umění všeho druhu, vytváří různé umělecké akce a snaží se podporovat českou kulturu co to jde.
Všechny články od Nikola Kadlecová | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6000
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588