Děkujeme za přízeň nám i designu!

Hang in There je výstava módy studentů UMPRUM

Výstava Hang in There studentů a absolventů UMPRUM v Brně

Už jen do 5. února je v Moravské galerii v Brně otevřena výstava Hang in There, která nabízí tvorbu studentů a absolventů Ateliéru módní tvorby na pražské UMPRUM. Extravagantní expozice nabízí kolekce šesti rozdílných autorských přístupů v šesti odlišných modelových situací. Modely jsou pak prezentovány podobně jako performance.

“Zdůraznění autorských individualit tak paradoxně naznačuje společný přístup k oděvnímu designu. Instalací jednotlivých kolekcí je navozena atmosféra jejich bytí v rámci přirozeného prostředí, které je vlastní jejich nositeli. Oděv splývá s naším intimním prostorem, stává se jeho součástí. Již více neplní jenom primární funkci ochrany lidského těla. Stává se prodlouženou rukou naší osobnosti,” uvádí kurátorky výstavy Lenore Jurkyová a Nik Timková.

Výstava Hang in There studentů a absolventů UMPRUM v Brně Výstava Hang in There studentů a absolventů UMPRUM v Brně Výstava Hang in There studentů a absolventů UMPRUM v Brně Výstava Hang in There studentů a absolventů UMPRUM v Brně

V Místodržitelském paláci představují své šaty, boty i módní doplňky. Mezi vystavovateli Filip Hieke prezentuje svůj Diplotown, Tereza Rosálie Kladošová projekt Priscilla, Tereza Ledvinová projekt Nehýbat se, Petra Gabaš projekt Meditation on Hypermodernity a Viktoria Yash projekt Oděv, papír, tvar. Vstupné na výstavu je zdarma.

Čtěte další články na téma UMPRUM a výstava

Foto  a zdroj: Moravská galerie v Brně

Článek ze dne: 10.1.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588