Děkujeme za přízeň nám i designu!

Skryté světy je značka autorských skleněných šperků

Petra Hamplová a její značka autorských šperků Skryté světy

Česká značka Skryté světy, za kterou stojí designérka Petra Hamplová, tvoří nejen autorské skleněné šperky, ale také prostorové skleněné kresby. Na nadcházející designérské přehlídce Prague Design Week 2017 se v Tančícím domě budete moci setkat nejen s její tvorbou, ale nahlédnout na proces výroby.

“Pod značkou Skryté světy tvoří Petra Hamplová autorské skleněné šperky. Při práci se sklem objevuje nové možnosti v tvarosloví vinutých perlí a díky tomu získávají její šperky originalitu a osobitost. Její nadšení pro materiál, cit pro detail a chuť experimentovat ji přivedlo k vytváření netradičních scénografických kompozic, ve kterých kombinuje sklo s přírodními materiály. V současné době vytváří Petra Hamplová prostorové skleněné kresby. Ladné a křehké skleněné křivky kombinuje s kovem. Okouzluje jí krása skla, průzračnost křišťálu, lesk a čistota barev,” popisuje své zaměření autorka.

Petra Hamplová a její značka autorských šperků Skryté světy Petra Hamplová a její značka autorských šperků Skryté světy Petra Hamplová a její značka autorských šperků Skryté světy Petra Hamplová a její značka autorských šperků Skryté světy

Čtvrtý ročník mezinárodní designérské přehlídky Prague Design Week 2017 zaujme čtyři patra Tančícího domu, kde se od 10. do 16. dubna 2017 představí přes 80 českých i zahraničních designérů, módních návrhářů, šperkařů, řemeslníků, výtvarníků, škol, designérských studií i výrobců.

Čtěte další články na téma Prague Design Week

Foto: Skryté světy
Zdroj:
Prague Design Week

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 5946
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588