Klikněte a napište nám e-mail!

Manolo Blahnik v Praze zahájil výstavu s 212 botami

Ukázka z výstavy Manolo Blahnik: The Art of Shoes

V pražském Museum Kampa zahájil slavný španělský obuvník Manolo Blahnik svou velkou samostatnou výstavu The Art of Shoes. V retrospektivně pojaté expozici najdete přes 212 různých typů bot, které se vyznačují originalitou, nejlepšími materiály i ruční prací. Až do 12. listopadu pak můžete zhlédnout nejen samotné boty, ale také originály kreseb, podle nichž boty vznikají.

“Museum Kampa má tu čest od 11. srpna do 12. listopadu hostit výstavu legendárního návrháře obuvi Manola Blahnika nazvanou The Art of Shoes. Po Paláci Morando v Miláně a Státním muzeu Ermitáž v Petrohradě je Praha další evropskou metropolí, kam výstava zavítá. Z pražské Kampy poputuje do Národního uměleckoprůmyslového muzea v Madridu, v roce 2018 pak do Baťova muzea obuvi v Torontu. Manolo Blahnik přijede osobně výstavu zahájit,” uvádí organizátoři výstavy.

Ukázka z tvorby Manolo Blahnika Ukázka z tvorby Manolo Blahnika Ukázka z tvorby Manolo Blahnika Ukázka z tvorby Manolo Blahnika

“The Art of Shoes je intimní retrospektivou 45 let práce jedné z nejvlivnějších postav módní umělecké scény. Blahnikova invence a důmyslné řemeslo se spojily, aby překonaly hranice mezi módou a uměním. Z více než 30 tisíc unikátních návrhů v proslulém soukromém archivu vybral Manolo Blahnik společně s kurátorkou dr. Cristinou Carrillo de Albornoz 212 bot a 80 původních kreseb jako osobní reflexi své práce, zachycující podstatu osobitého designu prostřednictvím jeho vášní a inspirace: architektury, umění, botaniky, literatury, filmografie, 18. století, Itálie, Ruska, Španělska a mnoha dalších kulturních a společenských podnětů a vlivů, jež ho fascinovaly. V souladu s podstatou kulturní výměny bude putovní výstava The Art of Shoes cestovat po oceňovaných a prestižních místech, významných pro Manola Blahnika, jeho práci a život,” dodávají.

Ukázka z tvorby Manolo Blahnika Ukázka z tvorby Manolo Blahnika Ukázka z tvorby Manolo Blahnika Manolo Blahnik

Hned první den výstavy je navíc možné navštívit výstavu s kurátorskou prohlídkou od Cristiny Carillo de Albornoz. Na kurátorskou prohlídku je nutné se předem rezervovat a její cena je pouhých 20 korun nad základní vstupné. Běžné vstupné na výstavu stojí na jeden den 280 korun. Otevřeno je denně 10 až 18 hodin.

Čtěte další články na téma Manolo Blahnik a boty

Foto a zdroj: Manolo Blahnik

Článek ze dne: 10.8.2017
Téma: , , , , , , ,

AUTOR ČLÁNKU

Fotografie autora

Ondřej Krynek je obdivovatel nápaditého designu, kreativních konceptů, moderní architektury, příjemných interiérů, inovativních technologií, nových médií, použitelného webdesignu, extravagantní módy, výrazového umění, dobré hudby a dalších odvětví kultury.
Všechny články od Ondřej Krynek | Kontakt na redakci

Okomentujte tento design

UPOZORNĚNÍ: Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly pro komentování. Váš komentář bude podroben procesu schvalování redakcí co nejříve to bude možné.

Statistika

Spuštěno: 1. února 2008
Počet článků: 6003
Počet komentářů: 1152
Návštěvnost: 100 tisíc/měs.
Čtenost: 250 tisíc/měs.
Rekord/den: 18 588